На цьому наголосила прем'єр Беата Шидло, передає TVP.info.

«Ми знаємо, що вони (суди - ред.) погано функціонують. Тому ми відповідаємо на широко поширене очікування поляків, які хочуть, щоб суди працювали ефективно і чесно. Сьогодні це не так. За корпораціями суддів в Польщі немає демократичного контролю. Ми хочемо, щоб такий контроль був, як це практикують в Німеччині, Данії, Норвегії, Швейцарії, Нідерландах або Бельгії», – зазначила Шидло.

Разом з тим, очільниця польського уряду наголосила, що зараз опозиція показує своє справжнє обличчя, намагаючись спровокувати анархію, агресію і протести на вулицях.

«Кажуть, що Феміда сліпа. У Польщі досі Феміда закрила лише одне око. Рідко бачить злочини, вчинені сильними, а слабкі не завжди можуть розраховувати на справедливість», – запевнила прем'єр.

До того ж, Шидло також заявила, що уряд має бачення змін і він не зупиниться перед опозицією, яка «кричить і тупотить», а також перед «польськими та іноземними захисниками еліт».

Як уже писав «Вголос», десятки тисяч людей у четвер вийшли на акції протесту у Польщі після ухвалення Сеймом країни суперечливого закону про Верховний суд в межах проведення судової реформи. Законопроект ще має ухвалити Сенат (верхня палата парламенту), не виключено, що голосування відбудеться вже сьогодні.

Відповідно до цієї реформи, Верховний суд країни підпорядковуватиметься Міністерству юстиції. Очільник Мін’юсту зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів, без консультацій з представниками органів правосуддя. До всього, закон надає депутатам роль у виборі членів Національної судової ради – органу, який призначає суддів.

«Вголос»