У четвер, 17 жовтня, опублікований законопроект №1029 авторства президента Володимира Зеленського, яким скасовується державне фінансування політичних партій, що програли на парламентських виборах, у виданні “Голос України”.

Документ набуде чинності в п’ятницю, 18 жовтня.

Відповідно до закону, всі політичні партії, які не подолали 5-відсотковий поріг на виборах до Верховної ради, які не будуть фінансуватися з державного бюджету. До цього передбачалося, що державне фінансування отримують партії, за які проголосували 2% виборців. У цілому ж закон дає старт перезапуску діяльності Національного агентства щодо запобігання корупції. У документі прописана зміна форми управління НАЗК з колегіальної на одноосібну. Планується, що главу агентства призначатиме на посаду Кабінет міністрів відповідно до подання конкурсної комісії за результатами відкритого конкурсного відбору.

Закон також змінює порядок формування і склад конкурсної комісії з відбору глави НАЗК, забезпечивши участь представників міжнародних організацій у роботі конкурсної комісії.

Гарантії незалежності голови НАЗК передбачено забезпечити, зокрема, шляхом визначення вичерпного переліку підстав для дострокового припинення його повноважень, у яких не передбачена можливість політично мотивованого звільнення. У той же час повноваження глави Нацагентства можуть бути припинені достроково у разі, якщо комісія по проведенню незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК зробить висновок про неефективність такої діяльності.

“Даний закон набуває чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, крім змін до статті 46, 52 закону “Про запобігання корупції”, які вводяться у дію з 1 січня 2020 року”, – сказано в тексті документа.

Як писав “Вголос”, Рада планує розглянути законопроект про викривачів корупції.