Офіційне повідомлення від організаторів «Свіржа»

Орієнтовно о другій годині 1 серпня Богдан Дзюнько з компанії „ArtMax engineering” скликав загальні збори організаторів і повідомив, що Головну та Рок-сцени знеструмлено і, побоюючись за дороге сценічне устаткування, хоче, аби організатори обміркували, яким чином можна подати інформацію про зміну формату фестивалю, уникаючи бурхливої реакції відвідувачів. Наступна спільна нарада організаторів та компанії ArtMax була призначена ним на годину пізніше. Через годину Богдан Дзюнько на встановлене ним місце не з’явився, натомість до організаторів почали підходити схвильовані люди і питати, чому Головну сцену розбирають. Це стало для організаторів цілковитою новиною, оскільки відвідувачі мали дізнатися про скорочення фестивалю лише через офіційну заяву зі сцени, аби ситуація не залишалося для них невизначеною.

Порадившися і вирішивши, що розумніше було лишити працювати рокову, а не фолкову сцену, оскільки вона більша за обсягом та ближча до наметового містечка, організатори намагалися домовитися з паном Дзюньком про це. Утім, цього не вийшло, оскільки до генератора фолкової сцени були під’єднані ятки торговців, які вирішили сплатити компанії ArtMax за роботу генератора.

Організатори поквапилися повідомити артистів, які не змогли б виступити, зокрема Цезарію Евору, аби вони не їхали не фестиваль. Ті артисти, яким повідомляти про згортання Головної та Рок-сцен було запізно, прибували на фестиваль із щирим бажанням грати, але змушені були повертатися до готелю, оскільки сцени, які відповідали умовам технічного райдеру, не працювали.

Тим не менше, нам вдалося скласти програму фолк-сцени з гуртів, які погодилися грати лише за суму, прописану у контракті як передоплату. Навіть скорочена програма за участю Енвера Ізмайлова, гуртів „Mad Heads XL”, „Zdob si Zdub” та „Figli di madre ignota”, була сильною, і не розчарувала наших відвідувачів. Тут ми насамперед висловлюємо подяку гуртам та Валерію Гладунцю, учаснику колективів „Божичі” та „Polikarp”, який взяв на себе непросту роль ведучого та скерував ситуацію в конструктивне русло.

Організатори висловлюють щирий жаль з приводу зміни формату фестивалю і перепрошують у відвідувачів за дії окремих осіб, які перешкодили цивілізованому розв’язанню ситуації і стали причиною поширення неправдивих відомостей. Ми аж ніяк не знімаємо з себе фінансових зобов’язань і всіх незадоволених відвідувачів просимо надсилати заявки на відшкодування за адресою [email protected]

Нагадаємо, що сьогодні на прес-конференції директор компанії "Артмакс інжиніринг" Богдан Дзюнько заявив, що його компанія не є причиною зриву фестивалю, а лише наслідок.

Детальніше про це читайте тут