Як не парадоксально, але саме звіряче вбивство Катерини Гандзюк має всі об’єктивні шанси бути розслідуваним з винесенням обвинувального вироку, включаючи організатора і замовника.

Ось вже не знаю, звідки там 20 версій (за заявами Петра Порошенка) або 12 (за заявами Юрія Луценка), але здоровий глузд і типологія таких злочинів підказує всього дві:

1. У зв’язку з виробничою і громадською діяльністю;

2. Так звана «битовуха» на грунті ревнощів тощо.

Друга версія відкидається протягом кількох днів і залишається одна: спроба залякування, що завершилася смертю Катерини.

Те, що виконавці затримані досить оперативно, взагалі відкриває для слідства всі можливості. Судячи з усього, замовник ставив завдання побити активістку, на жаль, це типова для нас практика. Але дебіли-виконавці вирішили спростити своє завдання і використовували кислоту.

Веду до того, що ніякої особливо продуманої організації злочину з ретельним замітання слідів, з використанням підставних людей або адрес для передачі завдання і грошей не було, тобто організатори і замовники пов’язані з владою і діяли майже відкрито.

Природно, на виконавців натиснули (з тими, хто скоїв такий злочи, не церемоняться ніде), і вони давно розповіли все, що знають, включаючи всі виходи на організатора.

Тобто справа, швидше за все, фактично розслідувана, і Нацполіція, СБУ, ГПУ вже все та всіх знають. Справа переходить винятково в політичну площину: чи залучати до відповідальності замовника з ризиком засвітити всякі корупційні та політичні схеми, що ведуть у кінцевому підсумку до Києва, або обмежитися лише вже заарештованими виконавцями.

І питання це вирішує Петро Порошенко зі своїми політтехнологами, зважуючи, як здача злочинців, включаючи замовників, вплине на електоральний рейтинг ПОПа, а також на керованість його вертикалі влади.