Парламент ухвалив у другому читанні законопроект Володимира Зеленського про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства щодо вдосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку.

За закон проголосували 237 нардепів.

Законом визначені чіткі підстави для касаційного оскарження рішення суду першої інстанції і постанови суду апеляційної інстанції.

Також спрощується порядок розгляду відводів судді в разі подачі такого відводу напередодні або в день засідання; вилучаються деякі види забезпечення позову.

З метою недопущення можливості зловживання учасниками справи своїми процесуальними правами доцільно передбачити спрощений розгляд заяви про відвід судді, яка представлена ​​напередодні судового засідання, – тим же суддею, який здійснює розгляд справи (без зупинення провадження у справі та без передачі справи іншому складу суду для розгляду відповідної заяви). Правомірність відхилення такого відводу може бути переглянута судом апеляційної та/або касаційної інстанції.

За словами авторів законопроекту, його ухвалення потрібне задля виконання Верховним судом основного свого завдання – забезпечення єдності та сталості судової практики.

Нагадаємо, що Зеленський призначив понад 50 суддів у місцевих судах.