Про це йдеться у відкритому листі українських громадських організацій Росії, підписаному 38 представниками українських організацій з різних регіонів РФ.

Як відзначено у документі, після закриття українських організацій федерального рівня - Об'єднання українців Росії (ОУР) і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКАУР) українські громадські організації в регіонах прийняли рішення про створення нової федеральної української організації.

«У той же час всі ми були свідками каламутної метушні з штучним створенням «правильної» української (федеральної!) організації, яка створювалася підозрілими методами, фактично без участі української спільноти Росії, за її спиною. Залишається тільки здогадуватися, кому і навіщо це було потрібно, але 9 квітня 2012 була зареєстрована при надзвичайно конспіративних обставин і на подив швидко нова Федеральна національно-культурна автономія. Переважна більшість керівників українських громадських організацій з регіонів Росії розцінили ці дії як «сплановану акцію, покликану внести розкол в український рух в Росії», - йдеться в листі.

Особливе обурення в українських організаціях викликав той факт, що очолив нову організацію досі ніяк не помічений в українському суспільному русі Богдан Безпалько.

На думку авторів листа, ця людина відомий в основному як автор «примітивних псевдоаналітичних опусів з антиукраїнським душком», «власник» «не зовсім дружелюбного» до України та її культури сайту «Русь єдина», «член правління націонал-патріотичної організації «Російський громадську рух» (РІД)».

    Українці Росії об'єдналися в УКР

Також, як відзначають українці в Росії. Міщанський суд Москви розглядає кримінальну справу за позовом співробітників Бібліотеки української літератури за нанесення тілесних ушкоджень (ст. 116 ч.1 КК РФ), в якому обвинуваченим проходить Б.Безпалько.

Нагадаємо, що 1 березня 2012 українська діаспора Росії заявила, що невідомі без її відома намір створити нову Федеральну національно-культурну автономію українців Росії (ФНКА УР).

Джерело: УНІАН