Організаційний комітет конкурсу професійної журналістики "Честь професії" зреагував на звернення журналістів Телеканалу НТА щодо публічного цькування з боку головного редактора видання Zaxid.Net, члена Журі конкурсу Олега Ониська та співредакторки проєкту Наші гроші. Львів і членкині Відбіркової комісії конкурсу Наталії Онисько.

Про це йдеться у заяві пресслужби конкурсу, опублікованій у соцмережі "Фейсбук".

"Головною цінністю конкурсу є чесність та неупередженість відбору переможців, тому організаційний комітет робить все від нього залежне для уникнення можливих конфліктів інтересів у всіх членів Ради експертів, які залучаються до роботи у Відбірковій комісії або у Журі. Саме тому перелік учасників Відбіркової комісії та склад Журі конкурсу оголошується напередодні початку прийому робіт. Відтак, кожен журналіст/ -ка, чи редакція, які подають свої роботи на «Честь Професії», мають змогу ознайомитися із складом експертів, які оцінюватимуть їх роботи, прийняти рішення про участь у тій чи іншій номінації, а також ще до початку оцінки робіт заявити про можливі конфлікти інтересів. Організаційний комітет закликає учасників конкурсу ставитись до цієї можливості з відповідальністю та робити відповідні заяви вчасно.

З метою дотримання графіку проведення конкурсу та задля уникнення можливого конфліктного інтересу у питанні, яке ще розглядається, організаційний комітет прийняв рішення передати матеріали журналістів телеканалу НТА, які оцінювали Наталя Онисько та Олег Онисько, на додаткове оцінювання трьом членам Відбіркової комісії та трьом членам Журі конкурсу. В результаті додаткового оцінювання бали робіт журналістів телеканалу НТА були перераховані та суттєво не змінилися", - йдеться у заяві.

Організаційний комітет також зазначив, що одразу звернувся до Олега Ониська, як автора згаданих публічних заяв, з проханням надати коментар щодо ситуації, яка склалася. Його відповідь обіцяють оприлюднити одразу після її отримання.

"Також задля уникнення подібних ситуацій у майбутньому організаційний комітет розробить та представить на розгляд Наглядової ради конкурсу «Честь Професії» етичні правила учасників Відбіркових комісій та членів Журі, що в тому числі врегулюють питання публічного використання інформації про конкурс", - зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, напередодні колектив телеканалу НТА звернувся до журі конкурсу професійної журналістики “Честь професії” з вимогою зреагувати на неприпустимі висловлювання з боку експертів конкурсу — Олега та Наталії Ониськів і відсторонити їх від оцінювання матеріалів телеканалу. Публічне цькування НТА пов’язує з випуском низки викривальних матеріалів про міського голову Львова Андрія Садового, у структурі якого й працює Олег Онисько.