Про це в коментарі «Вголосу» повідомив член Українського товариства охорони птахів Андрій Кійко.

«Орнітологи впевнені, що орлам, орланам і соколам, яких торік було вилучено в місцевих фотографів, жити в природних парках і заповідниках нашої країни буде більш комфортно і спокійно ніж у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі», – підкреслив орнітолог і додав, що про це колеги заявили під час судового засідання Залізничного районного суду, яке відбулося 25 січня цього року.

Водночас Андрій Кійко запевнив, що сам не проти, щоб кілька пернатих залишилися у Львівському еколого-натуралістичному центрі.

«Я вважаю, що червонокнижні птахи перш за все є власністю держави, а не окремої комунальної структури. Натомість усвідомлюю і той факт, що понад рік ці пернаті перебували в дитячому центрі, де їм надавали відповідну медичну допомогу і харчування. Отже, я не заперечую, щоб кількох птахів залишили в центрі, а решту розподілили між Галицьким національним парком на Івано-Франківщині та природним заповідником «Розточчя» в Яворівському районі на Львівщині», – пояснив орнітолог.

Він також сказав, що сподівається на справедливий вирок суду, адже йдеться про долю рідкісних птахів.

«У своєму позові до суду ми, орнітологи, просимо врахувати той факт, що птахи не виросли в клітці, їх вилучили з живої природи. Отже, вони є власністю держави. І саме держава в особі чиновників може розпоряджатися долею червонокнижних орлів та орланів», – запевнив Андрій Кійко.

Чергове судове засідання Залізничного районного суду відбудеться 11 лютого о 15:30.

Як писав «Вголос», під час першого судового засідання обидві зацікавлені сторони взяли тайм-аут через наявність невивчених документів у справі.