Про це розповів голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний Громадському.

За його словами, документи позову становлять «1,7 метрів у висоту – від підлоги до стелі».

«Це все активи, нерухомість, автотранспорт, техніка, грошові кошти в тому числі втрачені доходи. Матимемо завтра покази свідків, висновки експертів. Власне я один із свідків», – розповів Пишний.

Російська сторона на слухання не з’явилась, надіславши натомість листа, в якому вказують на необґрунтованість претензій, посилаючись на «двосторонні договори».

Як повідомляють джерела Громадського, ознайомлені з деталями листа, позиція росіян полягає в тому, що після анексії Криму, у випадку з майном «Ощадбанку» «на місце українських прийшли російські інвестори». Також зауважується, що окремо проти Росії також позивається за втрачене у Криму майно і «Приватбанк».

У свою чергу, арбітраж вирішив розглядати справу за спрощеною процедурою, оскільки Росія вчасно не відповіла на позовну заяву, яка була надіслана українською стороною, зокрема президенту РФ Путіну, главі МЗС Лаврову та прем’єру Мєдвєдєву.

«Ми готові надати повну розгорнуту відповідь на будь-які питання. Ми 3 роки дуже багато і злагоджено працювали, і тепер вийшли на цей наступний відповідальний етап. Ці 3 дні в Парижі принципово важливі для державного «Ощадбанку», – каже Пишний.

При цьому він зауважив, що строки оголошення рішення суду після завершення слухань 29 березня наразі прогнозувати складно.

Нагадаємо, що Міжнародний арбітражний суд або Міжнародний арбітражний трибунал — установа для вирішення міжнародних комерційних спорів. Арбітраж — незалежна установа при міжнародній торговій палаті. До складу суду входить близько 100 учасників з 90 країн. Є найбільш відомим і досвідченим судом серед міжнародних арбітражів.