У рамках Дня відкритих дверей під назвою «Дарунки осені» працівники Ботанічного саду провели екскурсії, під час яких можна було подивитися на багату колекцію саду. Усі із захопленням розглядали колекцію осінніх квітів – жоржин, ірис, троянд. Не залишила байдужими і екскурсія дендрофлорою Ботанічного саду. Тих, кого цікавила інформація, отримав її. Щоб відвести душу, відпочити, відвідувачі могли походити між гарбузами та фігурками з них. Виставку декору з гарбузів «Ходить гарбуз по городу...» підготували співробітники Ботанічного саду.

У рамках Дня відкритих дверей працівники саду уперше організували  виставку-ярмарок. Такі виставки планують проводити і в майбутньому на  території Ботанічного саду. Люди зможуть прийти, відпочити, пооглядати красу і разом з тим почерпнути якісь знання, а також придбати щось корисне для себе. Цього разу відвідувачам представили продукти бджільництва. Також усі охочі мали можливість спробувати  яблука, груші, сливи з фермерського саду.

Як розповіли нам у Ботанічному саду, організатори ставлять перед собою мету проводити якомога частіше такі заходи, щоб громада Львова отримувала продукти найкращої якості, а не підробки.

Дні відкритих дверей Ботанічний сад організовує щомісяця, щоб показати громаді міста красу рослинного світу, його багатогранність та різноманітність. А показати йому є що!

Львівський ботанічний сад – один із найстарших у Західній Україні. Заснований у 1852 році, він має величезну історію і надзвичайно багату колекцію рослин. Це лікарські рослини; тропічні і субтропічні види рослин;  багатюща колекція деревних і чагарникових, кущів; надзвичайна колекція трав’янистої флори.

"Якщо трошки помагати фінансово нашій установі, ми зможемо зробити навіть кілька разів на тиждень такі відвідини, – зазначають співробітники Ботанічного саду. – Потрібно більше уваги не на словах, а на ділі приділяти екологічній освіті та екологічним знанням".

Львівській ботанічний сад – стовідсотково бюджетна організація і перебуває на утриманні Львівського національного університету імені Івана Франка. Ректор Іван Вакарчук постійно переймається проблемами Ботанічного саду, цікавиться, старається допомогти, чим може. Зокрема, він був присутній і під час Дня відкритих дверей. Але без допомоги ззовні Ботанічний сад не дасть собі ради.

Потрібно посилити охорону, бо нищать посадки, рослини. Є такі горе-експериментатори, які викопують цінні рослини. А у Ботанічному саду  всього два охоронці. Сад дуже великий – фактично 16 гектарів та ще на вулиці Кирила і Мефодія є два гектари.

Але це не найбільша проблема. Проблема в тому, що немає хорошого опалення, треба зробити реконструкцію оранжерей, висота найвищої з них  становить  24 м. Стан її не витримує жодної критики. Падає скло. Через те немає змоги допускати туди відвідувачів.

Університет не може провести таку реконструкцію,  вартість якої, за підрахунками експертів, становить близько 1, 5 – 2 млн. грн.

Також з’ясувалося, що на проведенні Днів відкритих дверей Ботанічний сад не заробляє. За кордоном такі послуги платні. Навіть у Києві Національний ботанічний сад має вхідні квитки. У Львівському ботанічному саду теж готові піти на такі кроки.

У Львівському ботанічному саду задумуються і над іншим питанням, яке дуже часто чують від відвідувачів: «Ми подивилися на рослини, а де їх можна придбати?». Поки що тут таких потужностей немає. У майбутньому хочуть створити відповідну комерційну групу, яка буде займатися репродукцією таких рослин, щоб люди могли придбати.