Основні суб’єкти політичного процесу на Львівщині визначили принципи формування владної вертикалі в області. Таким є результат наради, яка сьогодні відбулася за участю керівництва та депутатів Львівської облради, нардепів від Львівщини та керівництва обласного штабу Ющенка, ― повідомив нардеп, голова ЛОО „Наша Україна” Тарас Стецьків.
„На нараді ми обговорили і визначили основні принципи формування влади на Львівщині, які будуть найближчим часом оприлюднені”, ― сказав Тарас Стецьків.
Тарас Стецьків назвав основні принципи у підходах до формування виконавчої влади в області.
По-перше, це ― принцип публічності. „Всі домовленості будуть публічними, громада про них буде знати: яким чином, які політичні сили домовляються, які прізвища фігурують і які кандидатури пропонуються”, ― сказав Тарас Стецьків.
Другий принцип – до нової влади не увійдуть люди, які були у владі при Кучмі, а найбільш одіозні з них будуть покарані. „Ми будемо вимагати судового переслідування найбільш одіозних фігур попередньої влади”, ― зазначив Тарас Стецьків.
По-третє, визначено, що основними суб’єктами домовленостей є політичні партії. Депутати різних рівнів реалізовують свої інтереси через політичні партії, останні ж ― пропонують і аргументують ту чи іншу кандидату.
По-четверте, кандидатури обговорюються і узгоджуються з професійними середовищами.
По-п’яте, у випадку конкуренції застосовується принцип публічного конкурсу.
Тарас Стецьків зазначив, що реально принцип формування влади за партійними квотами в чистому вигляді не буде використовуватися.
„Принципу квот партій в чистому вигляді не буде. Будуть елементи, але квот як таких не буде, щоб якісь управління забивалися за конкретними партіями. Буде комбінований принцип і я передбачаю. що на деякі посади не буде жодної кандидатури, а на інші ― по п’ять-шість кандидатур, відповідно буде проводитися конкурсний відбір”, ― сказав Тарас Стецьків.
Тарас Стецьків уточнив, що повністю основні принципи в остаточному вигляді будуть опубліковані після узгодження в рамках політради блоку.