Державне підприємство «Львівприлад» готується до приватизації. Підприємство пройшло стадію санації банкротства і саме зараз регіональним відділенням ФДМ проведена інвентаризація. Однак, на думку губернатора області Петра Олійника, гендиректор заводу Геннадій Лазутін, не є професіоналом і не здатний забезпечити розвиток підприємства. Одночасно колишні працівники підприємства головний інженер і головний енергетик, упевнені, що їх звільнили незаконно, оскільки вони виступили проти грабежу підприємства під керівництвом гендиректора Геннадія Лазутіна. На даний час вони відстоюють свої права в судовому порядку.

Як повідомила начальник Львівського регіонального територіального відділення ФДМ Наталія Горлач, на заводі не існує складної ситуації. «Наскільки мені відомо, прокуратура не виявила порушень, які можуть вплинути на процес приватизації підприємства. Процедура приватизації відбудеться методом продажу з аукціону цілісного майнового комплексу заводу. Комісія склала план приватизації, що затверджений 21 грудня 2006 року. А 27 грудня відбулися збори трудового колективу.

Відповідно до плану приватизації, стартова ціна становить 13 млн. гривень. У ході санації інвесторам відійшла частина цілісного майнового комплексу підприємства. Це досить привабливі ділянки в районі вулиць Стрийська і Сахарова. У даний момент приватизацією «Львівприладу» зацікавилися три юридичні особи. Ми плануємо провести процес приватизації в лютому-березні», - уточнила пані Горлач.

Губернатор Львівської області Петро Олійник заявив, що в період санації ДП «Львівприлад» була створена міжвідомча комісія, куди ввійшли представники від Львівської держадміністрації, прокуратури та СБУ області. «Тільки завдяки діям міжвідомчої комісії, зокрема ДПА вдалося в кілька разів підняти ціну на майно, що відійшло інвесторам у період санації підприємства.. На мою думку, початкова експертна оцінка була замовлена. Тобто спеціально занижена. Більше того, я впевнений, що завод спеціально ввели в процес банкрутства, як це було і з «Сільмашем». Міністерство промполітики цинічно призначило гендиректором пана Лазутіна не погодивши дану кандидатуру із мною. Я звертався з листами в Міністерство промислової політики з цього питання, але натрапляв на глуху стіну. Пан Лазутін не надав нам бізнес-плану, як вивести завод із критичної ситуації. Єдиний шанс вижити підприємству дає приватизація. Саме тому ми ініціювали цей процес».

В 2003 році кредитори: СП ТОВ «Тиса», ВАТ «Науково дослідний інститут «Промприлад» висунули свої вимоги й подали позов на банкрутство ДП «Львівприлад». Третього вересня 2003 року Господарський суд Львівської області відкрив справу про банкрутстве. І вже 3 березня 2004 року був призначений керівник санацією підприємства Любомир Залеський. Увесь цей час виробництво на підприємстві не припинялося. У грудні 2005 року справа про банкрутство була припинена. ДП «Львівприлад» визнано платоспроможним, оскільки завод погасив вимоги кредиторів у розмірі 8 млн. гривень. Відповідно до рішення Мінпромполітики виконуючим обов'язки гендиректора підприємства призначено Геннадія Лазутіна, незважаючи на те, що керівництво Львівської держадміністрації виступило проти даної кандидатури. У березні 2006 року трудовий колектив звернувся з офіційним листом у Міністерство промислової політики та до губернатора Львівської області Петра Олійника, у якому просив захистити підприємство від чергового банкрутства. У листі працівники, зокрема, повідомляли, що «гендиректор Геннадій Лазутін не розповідає трудовому колективу про плани виробництва, сам особисто не проводить нарад. З підприємства без документів вивезено автонавантажувач, металобрухт. На території заводу перебувають сторонні, які здійснюють ремонт автомобілів..». Лист підписали головний інженер, головний технолог, головний конструктор, головний енергетик, начальники цехів...

У квітні 2006 року пан Лазутін став генеральним директором ДП «Львівприлад». Відразу ж після цього на підприємстві почалися звільнення тих працівників, які поставили свої підписи під згаданим листом. За статтею 41 .п. 1 КЗПП України за грубе порушення трудових обов'язків була звільнена головний інженер заводу Романія Бачманюк. У червні 2006 року головний енергетик, а згодом і п'ятеро начальників цехів, головний інженер та головний технолог звернулися до суду, щоб оскаожити звільнення. У Франківському районному суді Львова відбулося 16 судових засідань. Гендиректор пан Лазутін на жодне не прийшов. Прокуратура області доручила прокуратурі Франківського району Львова повести перевірку.

У вересні 2006 року КРУ та інспекція праці почали перевірку. У ході перевірки інспекція праці встановила, що пан Лазутін порушив закон при звільненні Романії Бачманюк. Однак дана проблема залишається й зараз не вирішеною. Губернатор Львівщини Петро Олійник також уважає, що вказаних працівників пан Лазутін звільнив незаконно. «Але останню крапку в цій справі повинен поставити суд, відповідно до законодавства, сподіваюся, що суд прийме правильне рішення», - уточнив пан Олійник..

У період санації підприємства, інвесторам ТОВ »3ахідтранстур», ТОВ «Гупро» відійшло майно заводу в 20 тисяч квадратних метрів. Зараз на аукціон буде виставлено решту 30 тисяч квадратних метрів, що належать підприємству. На думку голови облдержадміністрації Петра Олійника стартова ціна підприємства є заниженою «Я має намір контролювати процес приватизації й провести конкурс у відкритому режимі. Якщо буде подано лише дві-три заявки, аукціон не відбудеться», - підкреслив пан Олійник.

Довідка: ДП «Львівприлад» засноване в 1945 році. Підприємство спеціалізується на приладах промислового призначення для атомних станцій, теплових та енергетичних підприємств. Виготовляє автоматичні електронні вимірювальні прилади, системи автоматичного контролю й регулювання подачі газу в газопроводах, електропобутові прилади. Балансова вартість підприємства на 1 січня .2006 року склалдала 41 млн. гривень. На 1 січня 2007 року - 18 млн. гривень. В 2005 році ДП «Львівприлад» зменшив реалізацію продукції порівняно з 2004 роком на 64,8% з 1 119 тисяч гривень до 394 тисяч гривень.

Віра Славіна

P.S. На жаль, ми не змогли додзвонитися до гендиректора ДП «Львівпридад» п. Лазутіна. Готові надати йому можливість викласти своє бачення проблеми на сторінках нашого інтернет-сайту

Вголос