Як повідомили Вголосу в прес-службі УОНПС, участь у  тендерному конкурсі брали дві компанії. Право здійснювати екологічно безпечне збирання, перевезення, зберігання та утилізацію непридатних до використання пестицидів у Львівській області отримала Ізраїльська компанія S.I. Group Consort Ltd. 

Згідно з умовами конкурсних торгів, до 31 грудня 2012 року учасник-переможець повинен вивезти з Львівської області за межі митної території України 55 т пестицидів і тари від них. 

Кінцевий строк договору про закупівлю послуг з утилізації пестицидів  припадає  на 13 вересня 2012 року. Для того, аби договір був успішно підписаний,  з обласного Фонду ОНПС має надійти 1 млн. 358 тис. 500 грн. Відповідна сума передбачена рішенням сесії Львівської обласної ради від 15 травня ц.р. Загалом, для вивезення пестицидів та рекультивації земель депутати Львівської обласної ради передбачили 2 млн. грн. 

«Для  реалізації плану вивезення небезпечних пестицидів з території Львівщини Головне фінансове управління Львівської облдержадміністрації повинно вчасно здійснити процедуру переведення передбачених коштів замовнику — оскільки зрив надходження коштів унеможливлює укладання договору із фірмою-переможцем, а сам тендер можуть визнано недійсним», – пояснив начальник Держуправління ОНПС у Львівській області Мирослав Хом‘як. 

Крім того, він зазначив, що  надлишок непридатних пестицидів на території Львівської області зумовлений недостовірними даними інвентаризації, що проводять органи влади на місцях. Якраз 55 тонн пестицидів і тари від них, що залишились у Жидачівському районі (10 т) та Золочівському (45 т), і є наслідками неналежного обліку цих отруйних речовин.