Першого разу до стінки вивели Проект рішення «Про вшанування на території Львівщини пам’яті українських жертв російсько-більшовицького, німецького та польського окупаційних режимів». Другого – переможця конкурсу на посаду директора Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Володимира Шелепа, який переміг у цьому конкурсі близького друга голови облради директора Бродівського телебачення. І це попри численні звернення на підтримку першого і другого питання від громадськості Львівщини, зокрема історичних кіл. Керував процесом голова обласної ради О.Ганущин, який віддавав накази кодовими словами «Прошу визначитись». 

Проект рішення про вшанування окупаційних режимів передбачав розроблення програми обласної ради, яка передбачала б виділення кошів не на покладання квітів та вінків, а на конкретні заходи, які б піднесли нашу історичну науку. Програма, зокрема, передбачала: впорядкування могил, встановлення пам’ятних знаків, видання публікацій, фінансування досліджень, відкриття виставок, зняття фільмів.

Львівська облрада не підтримала українську національну пам’ять в той час, коли у Польщі проголосували Постанову Сейму, де звинувачують українців у геноциді та зняли фільм «Волинь», де українці зображені ґвалтівниками і різунами; коли на Закарпатті розвішують згорнуті українські і розгорнуті угорські прапори; коли румуни масово роздають свої паспорти на Буковині; коли Глава Адміністрації Президента України пише у своїй книжці: «Наша задача – сделать так, чтобы они (носії «русской культурной традиции», – М.Г.) не чувствовали себя чужими внутри украинского политического проекта»; коли всі нацистські злочини намагаються повішати на українців (справа Івана Дем’янюка). Можливо, більшість облради забула, що «русский мир» був там, де не розмовляли українською мовою і не вчили українську історію.

В українській історії вже розстрілювали відродження – робили це чекісти.