Виплати компенсацій українським остарбайтерам завершаться до 30 вересня цього року.

Про це говориться в офіційних роз’ясненнях німецького федерального фонду ”Пам’ять, відповідальність і майбутнє”.

Майже всім категоріям остарбайтерів - а їх у Львівській області близько тридцяти тисяч - виплачена компенсація, повідомила керівник обласного відділення фонду ”Взаєморозуміння і примирення”, який є представництвом німецького фонду в Україні, Олена Брик.

Залишилися тільки працівники сільського господарства та діти.

Основні проблеми наразі виникають з правонаступниками. Після смерті основного одержувача спадкоємці зазвичай зволікають з переоформленням документів. Згідно з німецькими законами, на це передбачається шість місяців.

”Якщо вони приходять з запізненням, то це запізнення може стати відмовою у виплаті компенсацій. Черг великих у нас немає. Їм необхідно надати свій паспорт, документи про сімейні відносини і свідоцтво про смерть одержувача”, - розповіла Брик. Окрім цього, німецький фонд попереджає, що спадкоємці мають право отримати свою частину коштів у судовому порядку, якщо інші правонаступники не повідомили їх про отримання виплати.

Олена Брик відзначала раніше, що другий транш виплат українським остарбайтерам, працюючих у сільському господарстві, і дітям продовжуватиметься ще місяць і завершиться на початку червня. У Львівській області це основна категорія остарбайтерів – 13 тисяч людей з 30 тисяч, які перебували на примусових роботах або в таборах. Вони також одержують доплату від Фонду в 150 євро.