Львівська обласна профспілка працівників освіти і науки звернулась до Президента України Віктора Ющенка з проханням не допустити "подальшої русифікації та нищення українства в України".
Відповідне звернення прийняли делегати XVII Львівської обласної звітно-виборчої профспілкової конференції працівників освіти і науки вчора, 11 травня.
У зверненні, зокрема, сказано: "Профспілка працівників освіти і науки Львівщини щиро з Вами, шановний Вікторе Андрійовичу. Ми працюємо не тільки на дотримання законів про освіту, а й на відродження української мови та української інтелігенції. Просимо Вас, наш Президенте, не допустити подальшої русифікації та нищення українства в Україні".
Таке звернення львівські освітяни прийняли у відповідь на спробу деяких нардепів внести зміни до закону про мови, "де російська мова має узаконити свою зверхність".
"Профспілковий актив працівників освіти і науки Львівщини занепокоєний станом і перспективою розвитку мови титульної нації ― української", ― йдеться далі.
Як зазначають освітяни, за роки незалежності було багато спроб звести її до рівня місцевої говірки.
"Багато "державних" діячів сьогодення намагались поставити її в один ряд із російською мовою, мовою нацменшин", ― наголошують вони.