Про проект розповідає Голова Комісії у справах молоді Львівської Архиєпархії отець Тарас Милян:

«Ми сподіваємось, що сайт стане місцем зустрічі, спілкування духовних осіб з молоддю. Ми запрошуємо усіх священнослужителів говорити до молоді через цей сайт. Також запрошуємо молодь активно долучатись і бути творцем церкви».

Трьома «китами» діяльності Молодіжної комісії є духовний напрям, дозвілля і виховання молоді та соціальні заходи.

Однією із складових духовного напряму є духовні вікенди для молоді.

«Цього року ми разом зі священослужителями Львівської Архиєпархії, зі священиками відповідальними за працю з молоддю в деканатах, впродовж всього року беремо на себе зобов’язання донести до молоді певну інформацію, розважати над тематикою служіння, над якою буде розважати вся українська Греко-католицька церква. Ці розважання відбуватимуться в межах духовних вікендів, де молодь з усієї Архиєпархії зможе приїхати в певно визначене місце, прийняти участь в бесіді, молитві, розважанні, зустрітися з своїм єпископом, поспілкуватись з ним тет-а-тет і поміркувати про таку важливу річ, як служіння».

Важливим моментом в цьому напрямі є мандрівки до Тезе та молитва Тезе у Львові.

«Ми побачили, що молодь сильно зростає в своїй свідомості і приналежності до церкви, а також до того, як правильно сприймати церкву через європейські зустрічі Тезе, через «Дні довіри». Ми побачили, що ці заходи дають можливість знайомитись, спілкуватись і найголовніше завдяки цим зустрічам багато молодих людей змінюють своє ставлення до церкви і стають активнішими у її житті».

Соціальні заходи

В межах цього напряму церква організовує зустрічі із молоддю, провадить із нею діалог.

Ключовими проектами є «Святкуймо Воскресіння разом» – свято, яке дає можливість кожній спільноті представити і показати себе суспільству, розповісти про себе.

«В гостях у Маланки». «Ми зіткнулись із тією проблемою, що люди все менше зустрічаються, колядують. Відтак нашим прагненням є згуртувати молодь довкола наших традицій і підтримувати та плекати їх».

«Абсолютно новим моментом нашої діяльності, який ми нещодавно започаткували, є духовно-вишкільний табір. Ми прагнемо, аби молодь під час відпочинку також вчилась як правильно працювати з людьми, освоювала організаційні моменти. Це стане запорукою того, що в нашій церкві будуть цілеспрямовані люди, які формулюватимуть мету, вмітимуть чітко накреслити до неї шлях і впевнено рухатимуться по ньому».

Дозвілля та виховання

«Маємо намір створити цілу систему спортивного дозвілля, аби при кожній парафії були такі спортивні осередки, де виховуватимуть на основі християнської моралі, де дбатимуть про те, аби наша молодь була здоровою».

«Важливою ланкою у нашій діяльності є Школа християнського аніматора.

Аніматор – це той хто надихає, хто дбає не тільки за тіло, але й за душу. Дбає всебічно про людину, про вихованця, про того, до кого Бог його посилає. Анімато – це лідер, але лідер, який основою свого життя ставить християнську моральну ціль. Ми хочемо виховати для праці з дітьми і молоддю та інших вікових груп населення кваліфікованих, добре підготовлених аніматорів, молодих лідерів, які б професійно працювали на парафіях і там священикові допомагали добре і якісно працювати.

В Школі християнського аніматора навчаються впродовж трьох років, в основі програми спеціально розроблена системна праця для навчання, практичних занять.

Зараз школа офіційно діє на основі Львівської Архиєпархії, з декретом Владики, але ми надіємось, що найближчим часом це буде громадська всеукраїнська організація, яка дозволить розвинути цю систему по всій Україні, аби в кожній Єпархії була структура, яка дбає за виховання молоді і її лідерів.

«Важливим елементом ШХА є місійна діяльність – розвивати працю серед молоді у селах. Ми маємо 5 місць, які впродовж всього року відвідуємо, кожного місяця, де працюємо з дітьми, аби влітку зробити гарний дитячий табір і допомогти місцевому священику, чи директору школи створити молодіжну спільноту. Маємо вже певний досвід цієї праці».

До низки проектів, які реалізовує МК належать і мандрівки і українські тематичні вечірки, які організовує молодь.

Ще одним потенційним простором для творчості і самовираження для молоді є електронний журнал «Шпаргалка життя» на сайті Молодіжної Комісії,

«Кожен, хто має бажання може долучитись до наповнення шпальт, кожен може відчути себе журналістом. Це платформа для молодіжних спільнот – висвітлювати інформацію про себе. Це живий журнал».