Про це повідомляє Польське радіо

Генсек зазначив, що під час атаки на території країни-НАТО, вперше з моменту її створення використано сильну речовину нервово-паралітичної дії.

Генсек НАТО закликав Росію до співпраці з Великобританією і відповіді на питання уряду в Лондоні, який звинувачує Москву в організації атаки:

«Усі союзники погоджуються, що цей напад був явним порушенням міжнародних норм та угод. Це неприпустимо. Для цього не повинно бути місця в цивілізованому світі» - підкреслив Столтенберґ.

Шеф Альянсу запропонував Великобританії підтримку НАТО, включаючи допомогу під час розслідування. Відповідаючи на питання про можливість запуску статті 5 Вашингтонського договору, що говорить про колективну оборону, Єнс Столтенберґ заявив, що Великобританія цього не просила.

Генсека також запитали, чи використовуючи засіб нервово-паралітичної дії Росія розпочала гібридну війну, Столтенберґ заявив, що така війна вже почалася, і нагадав про анексію Криму та вторгнення Росії в Україну.

Зазначимо, що 12 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаль міг бути отруєним розробленою Росією бойовою нервово-паралітичною речовиною.

Натомість заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров вважає, що до отруєння Сергія Скрипаля є причетною Велика Британія.

Співрозмовники видання в уряді зазначають, що хакерська атака виглядає найбільш прийнятним заходом у відповідь. Зокрема, за даними Times, британська сторона може атакувати російські урядові сайти, а також портали, які поширюють фейкові новини, і так звані «фабрики тролів».

Нагадаємо, 4 березня російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка були виявлені без свідомості на лавці у торговому центрі The Maltings у Солсбері.

Скрипаль з донькою досі в реанімації в критичному стані. За попередніми даними, вони зазнали вливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії.

Влада Великої Британії підозрює, що до отруєння причетний Кремль і вже пригрозила РФ частковим бойкотом ЧС-2018 з футболу. ЗМІ ж заговорили про плани Лондону запровадити нові антиросійські санкції.

Сергій Скрипаль – колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили понад $100 тис. за інформацію про працівників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний у межах операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.