Про це в ефірі програми пропагандиста Володимира Соловйова на телеканалі «Росія-1» сказав начальник лабораторії хіміко-аналітичного контролю наукового центру Міноборони РФ Ігор Рибальченко, передає «Інтерфакс».

За його словами, російські військові в 1998 році виявили документ, який нібито підтверджує, що США вели розробку газу «Новачок». Рибальченко заявив, що у базі даних національного бюро стандартів США росіяни знайшли фосфорорганічну речовину. Цю речовину в базу даних вніс співробітник центру хімічних досліджень і розробок армії США.

«Ми розуміли, що воно повинно володіти сильною смертельною дією. Зараз з'ясовується, що, судячи з назви цієї речовини, це був як раз той самий «Новачок», А234», – сказав Ігор Рибальченко.

За словами співробітника Міноборони РФ, у наступних версіях американської бази даних запису про речовині вже не було. «Куди вона поділася, я не можу пояснити», – сказав Рибальченко.

Нагадаємо, що сьогодні прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав звинувачення Великобританії у справі про отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки «провокацією» і заявив, що вони «межують з бандитизмом».

Як писав «Вголос», прем'єр-міністр Великої Британії оголосила про висилку 23 російських дипломатів через отруєння Сергія Скрипаля.

Нагадаємо, 4 березня російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка були виявлені без свідомості на лавці у торговому центрі The Maltings у Солсбері.

Скрипаль з донькою досі в реанімації в критичному стані. За попередніми даними, вони зазнали вливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії.

Влада Великої Британії підозрює, що до отруєння причетний Кремль і вже пригрозила РФ частковим бойкотом ЧС-2018 з футболу. ЗМІ ж заговорили про плани Лондону запровадити нові антиросійські санкції.

Сергій Скрипаль – колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили понад $100 тис. за інформацію про працівників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний у межах операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.