Нещодавно сину колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорю оголосили підозру.

Про це інформує пресслужба Національного антикорупційного бюро. Член наглядової ради "УЗ" Сергій Лещенко зазначив, що йдеться про Ігоря Гладковського, в повідомлення НАБУ це не вказано.

Гладковського-молодшого підозрюють в отриманні майже 1 мільйона гривень хабара.

Упродовж 2015-2017 років він спільно з іншими зловмисниками організували корупційну схему. Підприємствам "Укроборонпрому" постачали товари невідомого походження. Під час укладання договорів Гладковський сприяв компанії "Оптимумспецдеталь". За це він одержував половину незаконного прибутку.

НАБУ має підтвердження лише одного договору, який приніс підозрюваному 950 тисяч гривень. Розслідування інших випадків триває.

Правоохоронці ведуть слідство проти восьми учасників оборудки, наразі засуджено двох зловмисників. Ще троє перебувають у статусі підозрюваних, інші троє – на лаві підсудних.

Згідно з інформацією слідства, злочинна схема не дозволила державному бюджету отримати більше 49 мільйонів гривень.

Передісторія:

  • Олег Гладковський – головний колишній бізнес-партнер експрезидента Петра Порошенка. Він був очільником корпорації "Богдан", частку в якій мав також і Порошенко. У 2015 році Гладковський став заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони.
  • На початку 2019 року журналісти "Bihus.info" оприлюднили розслідування щодо того, як люди з оточення колишнього глави держави займаються розкраданням в оборонній сфері.
  • Журналістав вдалось дізнатись, що син Гладковського Ігор організував контрабандне постачання деталей російського виробництва за завищеними цінами. За це він отримував частину прибутків.
  • Резонансне розслідування стало причиною для відкриття кримінальної справи. НАБУ проводить слідчі дії.

Читайте більше актуальних новин від Вголосу: