Головний тренер львів’ян Владислав Єршов перед матчем зіштовхнувся з серйозною кадровою проблемою. За неофіційною інформацією, воротар Сергій Горєлов покинув команду і виїхав в Росію, а другий воротар «Левів» Райан Донаван мав проблеми зі здоров’ям.

З температурою і поганим самопочуттям американець вийшов на лід. Як виявилося згодом, Донаван провів один із своїх кращих матчів у кар’єрі. Про це гравець зізнався в інтерв’ю Вголосу після матчу.

З перших хвилин матчу «Леви» взялися за справу. Підопічні Владислава Єршова доволі швидко затиснули суперника у власній зоні. Кіпер харків’ян Харітонов виручав як міг, однак швидкої пропущеної шайби гостям уникнути не вдалося. Громов реалізував чисельну більшість. Загалом, вилучень у складах обох команд не бракувало.

У цій грі не обійшлося і без бійок, після яких гравці обох команд сідали на лавку оштрафованих. Такі події лише прикрасили матч в Новояворівську, який, до речі, у прямій трансляції транслював канал «Хокей».

Наприкінці першого періоду «Левам» вдруге вдалося потішити місцеву публіку. Буточнов з передачі Расторгуєва подвоїв перевагу господарів. При рахунку 2:0 «Левам» уже стало легше – залишалося відіграти як мінімум ще одну пропущену шайбу на виїзді. Перший період матчу у Новояворвіську чимось нагадав матч у Харкові.

Тоді чимало гравців «Левів», на думку арбітрів, часто порушували правила і їхали відпочивати на дві хвилини. У матчі-відповіді гравці «Акул» 38 (!) хвилин грали у меншості, натомість як суперник на десять менше – 28. Найбільше потішило те, що підопічні Владислава Єршова у цьому важливому поєдинку добре розігрували «зайвого».

Саме чотири з п’яти закинутих шайб у матчі «Леви» закинули, граючи у більшості. Що цікаво, «Акули» у Харкові також чотири з п’яти шайб закинули, коли мали чисельну перевагу.

У другому періоді «Акули» будь-що намагалися вразити ворота Донована, однак впевнено грав захист львів’ян. Більше того, кураж спіймав американський воротар «Левів».Страж воріт галичан цього вечора був непробивним.

Можна не сумніватися, що впевнена гра воротаря львів’ян передалася і на гравців львівської команди, які, попри надійну гру у захисті, ще й добре грали в атаці. У другій 20-ти хвилинці триходівка Буточнов-Расторгуєв-Зеньков завершилася влучним кидком останнього – 3:0 – і це тільки початок, адже по сумі двох матчів рівновага – 5:5.

Розпочату справу підопічні Владислава Єршова продовжили у третьому періоді. У його дебюті «Левам» вдалося закинути у ворота Харітонова четверту шайбу. Гол Марушева став єдиним у матчі, який господарі забили у рівних складах. Гостям хоч і моментами вдалося створювати якусь небезпеку біля воріт «Левів», пробити Донавана їм не вдавалося.

Якщо при рахунку 4:0 у матчі ще була інтрига, то коли Гончаров закинув п’ятого «сухаря», вона вмерла. При рахунку 5:0 вболівальники святкували, а хокеїсти довели матч до логічного завершення.

Останній матч «Левів» на рідній ковзанці у Новояворівську пам’ятатимуть довго з різних причин. По-перше, команда здобула історичну перемогу, у яку вірили далеко не усі, а по-друге гра з «Акулами» стала останньою у сезоні і подарувала глядачам чимало позитивних емоцій. По-третє, цей матч для «Левів» став одним з кращих матчів у сезоні, а, можливо, і найкращим.

Цікаві факти

1. Після завершення матчу генеральний директор ПХЛ Юрій Загородній привітав «Леви» з перемогою у «малому» плей-оф та вручив капітану команди пам’ятну статуетку.

2. Настрій у головного тренера «Левів» Владислава Єршова після гри хоч і був хороший, однак наставник львів’ян не приховував, що гра на виїзді і вдома – це не плей-оф. «У плей-оф повинна бути серія до певної кількості перемог. А те, що ми грали, це не плей-оф. Хокей з футболом плутати не варто», - сказав Владислав Єршов.

3. Після гри вболівальники «Левів» подарували гравцям саморобні медалі, натомість деякі хокеїсти в замін віддали свої клюшки.

«Леви» - «Харківські Акули» - 5:0 (2:0; 1:0; 2:0)
14 березня 2012 року, 19:00. Новояворівськ, 663 глядача.
Судді: м. Урда, О. Батєзатов, В. Качан
Леви: Донован. Громов – Куликов, Новиков – Хонін, Маліченко – Гончаров. Гнітько – Пономарьов – Марушев, Зеньков – Буточнов – Расторгуєв, Булгаков – Федоров – Мадера, Курський.
Харківські Акули: Харитонов. Петрухно – Акімов, Лупандін – Кручинін, Столяренко – Полоницький, Торяник. Міхейонок – Клименков – Бобков, Посєвін – Большаков – Кривда, Калмиков – Крикуненко – Мартишко, Савченко – Кобиков – Пономар, Ханін.
Голи: 1:0. Громов (Марушев, Гнітько, 4:51 – більш.), 2:0. Буточнов (Новиков, Расторгуєв, 15:43 – більш.), 3:0. Зеньков (Буточнов, Расторгуєв, 23:00 – більш.), 4:0. Марушев (Пономарьов, Громов, 44:05), 5:0. Гончаров (Булгаков, Куликов, 58:05 – більш.).
Штраф: 28 – 38
Кидки: 46 (19+9+18) – 26 (5+16+5)
Вкидання: 46 – 30
Загальний рахунок: 7:5