Підготовчі роботи по встановленню пам’ятника на пр. Шевченка вже розпочалися. Скільки вони триватимуть?

Протягом жовтня. Зараз йдуть роботи по залиттю фундаменту, потім – встановлення постаменту та впорядкування прилеглої території. Паралельно скульптор Сергій Олешко відливає пам’ятник – саму фігуру. Йому на роботу потрібно приблизно стільки ж часу.

У 20 числах жовтня відбудеться засідання оргкомітету, де буде визначено формат та дату відкриття. Відповідно ми сконтактуємося щодо цих питань з Святославом Вакарчуком та родиною Івасюка.

Якою є загальна вартість пам’ятника?

Кошти йдуть з двох джерел. Міська влада фінансує вироблення проектної документації, встановлення скульптури та благоустрій біля монументу - на це виділено 200 тис. грн. Приблизно стільки ж коштів на скульптуру виділив Святослав Вакарчук.

До кінця осені пам’ятник таки відкриють?

Так. Відкриття монументу відбудеться орієнтовно наприкінці жовтня – на початку листопада. Я не люблю дат, до яких потрібно гнати. Для мене важлива якість роботи. Бо через 5 років ніхто не згадає у який день монумент відкрили, а на пам’ятник будуть всі дивитися.

Дощі можуть вплинути на проведення робіт?

Брила є суцільним кусом каменю, вона просто встановлюється на фундамент. А для того, аби залити фундамент, потрібно лише, аби морозу не було. Щодо плитки, то так само як на вулицях Городоцькій та Личаківський у жовтні моститимуть бруківку, то так кластимуть плитку і там. Проблем не буде.

Як виглядатиме пам’ятник?

Це буде скульптура Івасюка, трохи вища за людський зріст, на невеликому п’єдесталі. Він буде ніби йти у напрямку від консерваторії до філармонії. Це символічна доріжка. Зробити саме такий пам’ятник придумав Святослав Вакарчук.

Нагадайте також скільки вже років львів’яни чекають на зведення монументу?

Ініціатива зведення пам’ятника виникла у Святослава Вакарчука рівно 5 років тому на святкуванні 750-річчя Львова.

Довідка. Пам’ятник Івасюку планується встановити на проспекті Шевченка 7-9, гранична висота пам’ятника становитиме 3,5 метрів. Сам пам’ятник планується виготовити з бронзи, а постамент та мощення із гранту. Також в часі встановлення пам’ятника буде відновлено та відреставровано фасади прилеглої забудови.