Пілоту повітряної кулі, яка під час фестивалю у Кам'янець-Подільському впала на цвинтар, загрожує до 12 років позбавлення волі.

В результаті пригоди один чоловік загинув, а ще четверо отримали травми.

Відомо, що 28-річний пілот повітряної кулі виявився сином організатора фестивалю і президента Федерації повітроплавства України.

Трагедія сталася ще 22 травня. Тоді, під час фестивалю повітряна куля разом з людьми впала у яр, зачепивши цвинтар. 53-річний чоловік загинув на місці, а решта пасажирів потрапила у лікарню, повідомляє ТСН.

Відомо, що потерпілому Роману цілий тиждень рятували кисть. Чоловікові ампутували частину долоні та три пальці. Пізніше йому прооперували руку. Кістки склали, проте судини так і не зшили.

Ще двоє друзів Романа, також перебувають у лікарні. Одного з них вже перевели з реанімаційного відділу у травматологію. Він потрапив у лікарню у тяжкому стані. Медики діагностували у потерпілого переломи стегна, гомілок та ребер.

На щастя, чоловік вже може сідати, проте для повного відновлення, за словами лікарів, потрібен час.

Ще один потерпілий Віктор сьогодні вчиться ходити. У чоловіка був зламаний хребет. На його операцію було витрачено понад 30 тисяч гривень, які оплатили батьки пілота.

Сам же пілот Ігор Гардашник з журналістами спілкуватися не хоче. Натомість за нього спілкується з представниками ЗМІ його батько. Відомо, що він є організатором фестивалю та голова Федерації повітроплавства України.

Через падіння повітряної кулі правоохоронці відкрили кримінальне провадження. За попередньою версією, причиною трагедії стали погодні умови.

Все ж якщо доведуть вину пілота, то йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Варто зазначити, що пасажирські перевезення у сфері повітряних куль є не дозволені прямо українським законодавством. Це називають комерційною авіацією.

Таким чином, чи політ пройде вдало - залежить від самого пілота.

Читайте більше новин від ІА Вголос: