В урочистих заходах візьмуть участь голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, голова Сколівської РДА Михайло Гнатишин, автор пам’ятника - відомий український графік, заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Євген Безніско, а також меценати та громадські діячі Львівщини.

В рамках святкувань відбудеться урочистий обряд  освячення пам’ятника та виступи учасників художньої самодіяльності м. Сколе.

Початок урочистостей о 12:00 годині.

Як повідомляв Вголос, пам’ятник відкриють на місці ймовірної загибелі князя Святослава в однойменному урочищі.

Князь Святослав (982-1015) - князь древлянський, син Володимира I Святославовича. Княжив у Турові.

У 1015 році, після смерті батька і вокняженні Святополка I Окаянного, Святослав утік від нього «в гори Угорські» (Карпати), але слуги Святополка наздогнали його і вбили.

За переказами, погоня наздогнала князя Святослава на березі р.Опір поблизу нинішнього міста Сколе. Легенда розповідає про жорстоку битву між Сколе і Гребеновом. Уся долина вздовж Опору була вкрита тілами загиблих. Святополк оточив дружину Святослава і віддав наказ: “Сколіть їх усіх”. Святослав загинув у битві, а його дружинники, які вціліли, відмовилися перейти на службу до Святополка й осіли в Бескиді, поклавши початок м.Славське.

З цими подіями пов’язані назви міста Сколе, а також інші місцеві топоніми Славське, Святослав (передмістя Сколе), Славки (притока Опору), Опір, урочище Святославле, потік Святославчик і Святославова могила.