«Спорудити меморіал планується до липня цього року, до 70-ї річниці цієї події. Протягом березня мала б пройти процедура погодження, а вже у квітні планується розпочати будівельні роботи», - сказав Криворучко.

Над проектом пам’ятника працює авторський колектив у складі Олександра Сьліва (Краків, Польща) - скульптурна частина та Олега Трофименка, Дмитра Сорокевича (Львів, Україна)- архітектурна частина.

Пам’ятник буде встановлено у парку «Студентів» (вул. Академіка А. Сахарова – вул. Відкрита – вул. М. Лукаша – вул. І. Карпинця).

«Основна ідея пам’ятника: арка з каменю та десяти постаментів з римськими літерами, які символізують десять заповідей Божих. Основна увага на п’яту заповідь - Не убий! Камінь під номером V порушений і загрожує руйнуванням всієї арки. А це означає, що порушуючи цю заповідь, ми створюємо загрозу існуванню всієї конструкції, оскільки знищення людей – це загроза знищення світу. За пам’ятником на стіні будуть розміщені написи про подію на українській, польській, німецькій та англійській мовах. У парку будуть облаштовані спеціальні три тераси, буде створено благоустрій, місця для відпочинку. Тут будуть створені потрібні умови для людей з особливими потребами. На Верхній терасі буде паркінг для трьох-чотирьох автобусів», - зазначив Юрій Криворучко.

У майбутньому тут планується створити інформаційний центр, який би надавав інформацію про історію цього місця та цю подію.

За словами Юрія Криворучка, фінансування проекту розділиться порівну між Львовом та Вроцлавом. Крім того, частка Львова ділиться ще на дві частини - між Львівською міською радою та НУ «Львівська Політехніка».

Як наголосив начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста Володимир Сколоздра, у бюджеті Вроцлава для цього зарезервовано 900 тис. злотих. У бюджету розвитку Львова заклали 900 тис. грн. «Також буде оголошено збір благочинних пожертв як в Україні, так і в Польщі», - зазначив Володимир Сколоздра.

Нагадаємо, ініціатива встановлення пам’ятника належить міському голові Львова Андрію Садовому та президенту Вроцлава Рафалу Дуткевичу.

В липні 2009р. в Польщі та Україні було оголошено і проведено конкурс на кращий проект пам’ятника вченим м.Львова, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах у м.Львові. 30-31 вересня 2009р. у м.Вроцлав відбулося засідання журі конкурсу. На конкурс було подано 28 проектів, серед них 8 - з України. Головою журі одноголосно було обрано професора Ярослава Грицака. В результаті дводенної роботи експертів та журі три проекти були премійовані, один проект був нагороджений спеціальною відзнакою і ще три проекти були відзначені.

За рекомендацією журі, для кінцевого виготовлення проекту пам’ятника було утворено авторський колектив із скульптора з Польщі, який отримав першу премію та авторів зі Львова, проект яких був відзначений спеціальною нагородою за найкраще вирішення прилеглої до пам’ятника території та довкілля.

Національному університету “Львівська Політехніка“ надано дозвіл на розробку робочого проекту пам’ятника.