Проект створено скульптором Василем Гоголем та архітектором Ігорем Подоляком. За словами авторів, у такий спосіб вони намагаються пропагувати українську національну ідею й залучати до цього інших. Під час презентації мистецький аналіз пам’ятника зробив професор Академії мистецтв, депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ярослав Кравченко.

– Скульптор Василь Гоголь, який взявся із власного ентузіазму зробити це погруддя, зіштовхнувся з певними проблемами, – сказав професор Кравченко. –  Героя він не знав і знати не міг, у нього була лише можливість працювати з фото, і на їх підставі створити як реальний образ, так і образ героя. Ось два завдання, які постали перед скульптором. Перше завдання скульптору вдалося, хоча він опирався по суті на одне фото, й тому було доволі важко передати всі риси портретованої особи. Щодо створення образу героя, то тут маю певні побажання. Можливо, варто було більше підняти підборіддя, додати більше життєвості, руху, емоцій в обличчя.

Як відомо, Юліан Головінський – один із співзасновників Української військової організації, 1922–24 рр. – її бойовий референт, 1924–1926 і 1930 рр. – крайовий командант УВО. Від жовтня 1926 р. до лютого 1928 р. відбував арешт у польських слідчих тюрмах. У червні 1930 р. на Празькій конференції ОУН-УВО був призначений крайовим провідником ОУН на західноукраїнських землях і начальним командантом УВО.
У вересні 1930 р. Юліан Головінський був знову арештований польською поліцією і 30 вересня убитий дорогою з Бібрки до Великих Глібович "при спробі втечі". Похований на цвинтарі у Великих Глібовичах.

На представленні пам’ятника героєві були присутні близькі родичі – племінник по батьковій лінії Любомир Головінський та по материній – Андрій Назаревич. Вони розповіли, що на місці трагічної загибелі Юліана Головінського був насипаний курган, який згодом зрівняли з землею. Але мешканці Великих Глібович і досі пам’ятають про це місце та знають про ту трагедію із розповідей батьків і дідів.
Пам’ятник планують встановити за рік у центральному сквері м. Бібрка Перемишлянського району.