У понеділок, 25 травня, Інформаційне агентство «Вголос» повідомило про втаємничену онлайн-зустріч львівського міського голови Андрія Садового й президента України Володимира Зеленського. Ми розповіли, що Садовий обіцяв центральній владі цілковиту підтримку своїх ЗМІ і слухняність фракції «Голос» у Парламенті взамін на сприяння у знищенні місцевого самоврядування довкола Львова. Невдовзі сам міський голова на своїй сторінці у «Фейсбуці» назвав публікацію «фейком» й заявив про «співпрацю інформаційних сайтів Ігоря Кривецького й Віктора Медведчука».

Із цього приводу панові Садовому маємо дещо сказати.

По-перше. Ваші параноїдальні висновки щодо «Вголосу», Ігоря Кривецького та ВО «Свобода» — це проблеми ваші та вашого особистого психіатра Олега Березюка. З ним їх і вирішуйте. А нас, журналістів, як і наших читачів, це взагалі не стосується. Цікавить тільки одне: чим ви, як міський голова, займаєтесь на своїй посаді.

По-друге. Якщо уже ви заявили про співпрацю із Медведчуком – то давайте про це поговоримо. Можливо, поясните дещо як нам, так і всім мешканцям Львова.

Чому Оксана Сироїд, нинішня голова партії «Самопоміч», перед президентськими та парламентськими виборами 2019 року піарила вас у ефірі ЗМІ, які входять в орбіту Медведчука? 

Ефір від 8 лютого 2019 року. Оксана Сироїд на каналі Медведчука розповідає, чому ви так і не спромоглися побудувати сміттєпереробний завод, який обіцяли львів'янам бозна-скільки років тому:

Ефір від 8 квітня 2019 року. Оксана Сироїд на каналі Медвечука прогнозує, що велика кількість політиків після перемоги Зеленського не стримуватимуть себе, щоб "перевзутися" в іншу політичну силу (певно, мала на увазі вашу "опозиційну" "Самопоміч", яка тепер відправила в Уряд Зеленського низку своїх представників):

Ефір від 27 травня 2019 року. Оксана Сироїд на каналі Медведчука жаліється, що на вас у Львові "безжально тиснуть" і хочуть "незаслужено" відправити у відставку:

Ефір від 12 липня 2019 року. Оксана Сироїд в ефірі каналу Медведчука розповідає про "служіння народу":

А це новина від 4 червня 2019 року. Ваша Оксана Сироїд на сайті Медведчука піарить знову-таки вашу "Самопоміч":

Ми, звісно, можемо продовжувати. Але й так є за що спитати: ви співпрацюєте з кумом Путіна?

Для читачів уточняємо: інформація про купівлю Медведчуком трьох телеканалів (112, Ньюсван та ЗІК) вперше з'явилася у 2018 році (про це тоді написав зокрема відомий аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд). ЗІК свій перехід під управління кума Путіна спростовував, втім журналісти і менеджери поступово почали звільнятися через "розбіжності в поглядах з новим керівництвом" й примус піарити Медведчука. В ефір каналу впустили ексзаступника голови Адміністрації Януковича Андрія Портнова, а екс-продюсер каналу Гайгісіз Гелді запустив в Facebook хештег #вимагайправду, що закликав з'ясувати роль Медведчука на каналі. Офіційно ж створення медіахолдингу «Новини» на базі 112, Ньюсвану та ЗІКу під фактичним керівництвом Медведчука визнали у червні 2019 року.

Що спонукало вас запросити до себе на каву у мерію Оксану Шкоду?

Оксана Шкода — один з лідерів проросійських сепаратистів, керівник так званого Міжнародного визвольного фронту «Російський вектор України», помічниця Віктора Медведчука та одного з найвідоміших кремлівських терористів Ігоря Гіркіна. Навесні 2014-го закликала Путіна ввести війська в Україну і піарила вас особисто як майбутнього президента «осколків України».

Ви домовлялася про спільні дії? Будували план? Радили їй, як розвивати сепаратизм в Україні, чи вона радила вам і передавала вказівки від Медведчука?

До речі, в Інтернеті можна нагуглити заяву Шкоди про вас. Якраз на початку війни, у червні 2014 року, вона щиро захоплювлася вами — зокрема за те, що ненавидите "злочинців-укрів" з ВО "Свобода".

Клікайте для збільшення скріншоту:

Який стосунок до вас має Алла Борисенко?

Алла Борисенко – одна з лідерів «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана. Рубан, чия залежність від Медведчука усім добре відома, не так давно разом з Надією Савченко збирався підірвати Верховну Раду. А Борисенко, кажуть ЗМІ, була кандидаткою на місцевих виборах від «Самопомочі».

Як же вони зійшлися? Ідеологія «Самопомочі» настільки схожа з ідеологією путінських прихвоснів?

Як так сталося, що найкращими мешканцями Львова ви визнали сепаратистів?

Подякою за «відданість» Україні ви нагородили Анатолія Бобришова - найвідомішого у Львові фаната «русского міра».

Також ви присвоїли декілька нагород Володимиру Кравченку – президентові ГО «Русскіє Львова», учасникові центру «Крємльовская стратєгія» та медведчуківського «Українського вибору». Окрім вас Кравченка нагороджували ще Мінкульт РФ, Рада співвітчизників при Державній Думі РФ та Генеральне консульство РФ у Львові (тричі).

Більше про свої «досягнення» в цьому напрямку можете перечитати у дописі депутата ЛМР Тараса Чолія:

Як у вас така співпраця зі структурами РФ склалася? Також підтримуєте анексію Криму? Чи є якісь інші зв’язки, про які нам ще доведеться дізнатися?

Не вони раптом спонукали вас організувати колаборантську акцію «Львов говоріт по рускі» у 2014-му? 

Не вони порадили вам закликати мешканців Львова погодитись на капітуляцію перед РФ, коли війна ще не встигла початися?

А хто тоді?

Не ваші журналісти з видання «Захід.нет» у вересні 2018 року «відбілювали» сепаратистів, які намагалися влаштувати антиукраїнський шабаш у Палаці культури ім.Г.Хоткевича?

Якщо не пам’ятаєте – нагадаємо: тоді “Асоціація культури і освіти “Русскій дом”, “Земляцтво ленінградців у Львові “Пітер-клуб”, львівські обласна та міська Ради ветеранів, представники близьких Медедчуку російських меншин регіону намагалися провести святкування «дня партизанської слави». Вони вам за піар-кампанію тоді хоч якось заплатили? Чи то ваша громадянська позиція – підтримувати українофобів? 

При нагоді, може, розкажете, з чого почалася ваша дружба з Михайлом Фрідманом?

З російським олігархом, засновником «Альфа-груп», одним з фінансових стовпів РФ, 23-ім номером в американському санкційному списку осіб, наближених до Володимира Путіна? Чи правда, що він – один із ваших спонсорів? 

Навіщо вам дружні стосунки з Ігорем Чуркіним?

Зі ще одним російським олігархом, племінником російського дипломата Віталія Чуркіна? СБУ заборонила йому в’їзд до України на 5 років за антиукраїнську діяльність, а ви з бюджету Львова виплатили кілька десятків мільйонів у межах афери довкола ЛАЗу. Це у вас стокгольмський синдром? Психічний розлад – любов до ворога?

До речі, вас не бентежить, що заступником директора департаменту ЖКГ та інфраструктури у вашій мерії працює Андрій Білий?

Як з'ясували журналісти, його батько – Леонід Білий проживає в окупованому Криму, є членом путінської «Єдиної Росії», у 2014 та 2016 роках балотувався на псевдовиборах до російської влади в Криму, а на сайті «Миротворець» фігурує як поплічник окупантів. Пригадується, не так давно через систему Youcontrol знайшли ще й зв’язок між тепер уже російською фірмою «Артвин», якою керує батько Андрія Білого, і компанією, через яку згаданий вище олігарх Чуркін отримав гроші зі Львова. Це схема у вас така? Білий – «смотрящій Чуркіна»? Чи «збіг обставин» — як завжди? 

Ведете бізнес із московитами?

У 2018 році в центрі Львова відкрився елітний готель – «Банкготель». Інвестором став КДБіст, голова правління «Сбербанку» (з 2008 року) В’ячеслав Юткін, а також російська фінансова група «ВТБ». Ви піарили цей готель у своїх ЗМІ і згодом особисто взяли участь в його відкритті. Кажуть у Львові, маєте «долю» у цьому готелі. Правда? Чи то знову-таки «випадковість»?

І взагалі, як там ваш друг Янукович?

Ви ж так агітували за нього на виборах президента в 2009-му, так тішились співпраці з його владою (особливо в час «Євро-2012», коли шалені гроші з бюджету ішли в «нікуди»), так щиро вітали із днем народження на закритих гулянках…Тепер хоч спілкуєтесь? Підтримуєте побратима у важкі часи? Може, у гості в Ростов збираєтесь? Зважаючи на згадане вище, було б якраз доречно.

Словом, Андрію Івановичу, ви або хрестик зніміть, або труси одягніть. Патріотизм вам не притаманний і більшість львів’ян це давно усвідомила.   

Яна Федюра, "Вголос"