У розмові з депутатами районних рад та сільськими головами Олег Панькевич наголосив, що обласна рада сьогодні забезпечує виконання окремих функції виконавчої влади: депутати самі формують найбільш важливі обласні програми, спільно з сільськими, селищними і міськими радами організовують їх реалізацію. «Місцеве самоврядування набуває все більшої здатності до вирішення питань життєдіяльності територіальних громад. 

Рішення органів місцевого самоврядування області щодо проблем суспільного життя стало реальним чинником впливу на державотворчі процеси», – зазначив Олег Панькевич.

Також Олег Панькевич розповів про ініціативи Львівської обласної ради,що спрямовані на розвиток територіальних громад. На його думку, за тісної співпраці місцевих рад з Львівською обласною радою можливо вирішити чимало конкретних проблем. Ініційований минулого року обласною радою конкурс мікропроектів місцевого розвитку створив умови для допомоги громадам сіл, селищ та малих міст у вирішенні їх нагальних соціально-економічних проблем. «Для поліпшення благоустрою населених пунктів і покращення екологічного стану довкілля на Львівщині другий рік поспіль обласною радою проводиться обласний конкурс «Екологічно чистий населений пункт». У цьому році ми значно збільшили суму коштів з обласного бюджету на проведення конкурсу,завдяки чому майже всі населені пункти, які подали заявки, (а їх цьогоріч було 22) визнані переможцями і отримають гроші з бюджету на вирішення локальних екологічних проблем», – наголосив Олег Панькевич.

Стосовно стану доріг в області голова облради зазначив, що при вирішенні питань фінансування ремонту доріг та їх утримання, обласна рада змушена була відхиляти пропозиції виконавчої влади, які є недостатньо обґрунтованими. «Пряма участь місцевих рад у визначенні пріоритетів розвитку дорожнього господарства була б надійним гарантом зважених і ефективних рішень», – зазначив Олег Панькевич.