Таку думку висловив голова Львівської обласної ради Олег Панькевич під час відкриття Міжнародної наукової конференції «Українська повстанська армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи», яка розпочала свою роботу в стінах обласної ради.

Як інформує прес-служба ЛОР, у своєму виступі Олег Панькевич привітав учасників конференції, а також висловив вдячність науковцям, які взялися за дослідження такої важливої і складної теми.

«Історія боротьби Української повстанської армії дуже важлива не лише для українців, а й для народів Східної Європи, які у ХХ столітті пройшли схожий історичний шлях. На жаль, ця тема досі мало вивчена із зрозумілих нам причин. Навіть дотепер, після здобуття незалежності, історикам важко отримати доступ до архівів, документів, джерел, які б допомогли б у їхніх дослідженнях і відкрили
для України та світу чимало невідомих сторінок історії. Через ці обставини неоціненною є праця науковців, які беруться за вивчення історії УПА», – сказав голова ЛОР.

Олег Панькевич нагадав, що 2012 рік на Львівщині проголошено Роком УПА.

Він наголосив, що річницю УПА урочисто відзначають лише в кількох західних областях України. На загальноукраїнському рівні цю дату в кращому випадку замовчують, а подекуди намагаються використати в черговий раз для дискредитації національно-визвольного руху 40-50-их років.

«Сьогодні, вітаючи таке поважне зібрання, можемо з певністю заявити, що кампанія з очорнення УПА марна. УПА перемогла! Не існує сталінського СРСР, не існує гітлерівського Райху. Але є у центрі Європи незалежна держава - Україна. Те, за що боролися повстанці, стало реальністю. Приклад національно-визвольного руху 40-50-их років, який вів боротьбу в надзвичайно важких умовах, надихає сьогодні молоде покоління українців. Приклад УПА дає нації силу і впевненість в тому, що ми здатні здолати всі випробування і вийти
переможцями з них», – зазначив Олег Панькевич.

Нагадаємо, що 27-28 вересня 2012 року у м. Львові в рамках відзначення 70-річчя створення Української повстанської армії відбувається Міжнародна наукова конференція «Українська повстанська армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи».