Як інформує прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода», у рамках робочої поїздки української делегації відбулися зустрічі з маршалом Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем, з маршалом Сейму Республіки Польща Евою Копач, з головою Сейму Литовської Республіки Відасом Гядвілясом.

На засіданні асамблеї йшлося про діяльність, завдання та мету асамблеї, про відносини України з Європейським Союзом, про пріоритети литовського головування в ЄС, підготовку спільного видання історичних есе та інше.

Виступаючи на зібранні, Олег Панькевич зазначив, що тема європейської інтеграції є однією з найважливіших для українського суспільства, переважна більшість громадян підтримує євроінтеграційні прагнення.

«Однак і європейська спільнота, і українська громадськість очікують від влади не просто декларацій, а й реальних дій. І ми бачимо, що влада нічого не робить, аби виконати найбільш принципові вимоги ЄС – звільнення політв’язнів, протидія корупції, справедлива судова система та інше. Водночас Росія не висуває до України вимог, виконання яких загрожує самій системі, на якій тримається режим, тому існує дуже великий ризик того, що Україна може опинитися в тенетах Митного союзу», - зазначив народний депутат.

Олег Панькевич наголосив, що Україна дуже сподівається на подальшу підтримку з боку своїх сусідів – Польщі та Литви. Народний депутат також вніс свої пропозиції до подальшої роботи асамблеї, зокрема запропонував обговорити проблему українських трудових мігрантів, яка є дуже важливою для України, а також сусідньої Польщі, яка приймає тисячі наших заробітчан.

Як підсумок засідання члени українсько-польсько-литовської Міжпарламентської асамблеї прийняли Декларацію П’ятої сесії Міжпарламентської Асамблеї Верховної Ради України, Сейму і Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки, яку підписали голови національних парламентів Володимир Рибак, Богдан Борусевич і Відас Гядвіляс.

Згідно з документом, члени асамблеї, зокрема, вітають заяву Верховної Ради України від 22 лютого «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» та заявляють, що будуть співпрацювати для виконання намірів, задекларованих під час Саміту Україна-ЄС 25 лютого в Брюсселі, згідно з графіком виконання законодавчих та адміністративних заходів.

Сейм і Сенат Республіки Польща та Сейм Литовської Республіки, як йдеться у Декларації, нададуть Верховній Раді України всебічну експертну та організаційну підтримку, що дозволить використати досвід нових держав-членів Центрально-Східної Європи у сфері розбудови демократичних інституцій та правової держави, а також адаптації законодавства України до вимог ЄС.

Верховна Рада буде отримувати допомогу і підтримку у процесі здійснення реформ, спрямованих на виконання Україною політичних, правових та економічних критеріїв на її шляху до Європейського Союзу.