На цьому наголосив Олег Панькевич у зверненні до міністра культури Михайла Кулиняка, інформує прес-служба ЛОР.

«1 червня у Жовкві відбудеться нарада за участі представників Міністерств культури України та Польщі, на якій, зокрема розглядатиметься питання переміщення двох широкоформатних полотен Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами», що належать Львівській національній галереї мистецтв, до Жовківського римо-католицького костелу св. Лаврентія», – зазначив Олег Панькевич.

«З цього приводу до мене надійшли численні звернення від львівської громадськості - музейників, митців, науковців, творчої інтелігенції, які занепокоєні такими планами міністерства. Вони побоюються, що картини, на порятунок яких було витрачено багато зусиль та коштів, може бути втрачено, зокрема через зберігання їх в непристосованих умовах костелу», – додав він.

За словами Панькевича, наміри міністерства передати картини так боляче сприймаються через те, що робиться це буквально після смерті хранителя мистецьких цінностей Бориса Возницького, а саме він врятував ці полотна від фізичного знищення та планував їх розміщення в експозиційних залах музею.

«Я переконаний, що полотна Альтамонте, які врятував Борис Возницький, мають належати Львівській картинній галереї та поповнити експозицію Золочівського та Олеського замків, як це запланував нині покійний директор галереї. Закликаю Вас зберегти ці картини для Львівщини, для української культури, для українського народу. Знаю, що мою позицію підтримує переважна більшість депутатів Львівської обласної ради», – наголосив голова ЛОР.