Вибравши собі ім'я на честь захисника бідних — ченця-аскета Франциска Ассізького, новий Папа вже у першій своїй промові заявив, що хотів би бачити в церкві «людину убогу, людину миролюбну».

«Я хочу, щоб і наша церква була такою ж бідною», — сказав він.

Схоже, Ватикану доведеться звикати до «простого» побуту. Багатьох церковних ієрархів Папа вже глибоко шокував, привносячи щоденно в повсякденне життя нововведення, які, насправді, є принципами, яким і вчить Христос.

Спочатку він відмовився від спеціального папамобіля, потім побажав обійтися без особливої пишноти в ході своєї інтронізації, потім звелів замінити золотий «перстень рибалки» (символ влади суверена Ватикану) на срібний із позолотою.

Під час церемонії інтронізації він вийшов до народу, обіймаючись з вірянами. За свій номер у готелі, в якому зупинявся під час конклаву, новообраний Папа Франциск також заплатив сам, турбуючись про те, який приклад показує іншим священикам. Навіть по телефону Папа вирішив дзвонити сам, відмовляючись тривожити секретаря.

Тепер Франциск дійшов висновку, що взагалі вся його резиденція у Ватикані занадто для нього простора. 76-річний Папа Хорхе Маріо Бергольо попросив скоротити кількість відведених для нього кімнат, пише італійська газета La Stampa.

В ході огляду резиденції понтифік вигукнув: «Тут достатньо місця для 300 людей».

У підсумку він попросив, щоб його житло було якомога простішим і не таким великим. Крім того, Франциска не влаштував трон, встановлений в Клементінському залі у Ватикані: понтифік розпорядився замінити його на звичайне крісло.

Нововведення у Ватикані ілюструють прагнення Папи Римського спростити своє життя, щоб бути ближчим до вірян, цитує газету La Stampa «Інтерфакс».

Як пише сьогодні «Седмиця», Папа Франциск розпорядився також спеціальним чином забезпечити запрошення бідних жителів Риму на Папську месу, присвячену спогадам про Таємну вечерю, у Великий четвер.
На месу буде підготовлено 3000 спеціальних безкоштовних квитків, які будуть передані бідним жителям Рима через благодійну організацію Caritas та Громаду святого Егідія.

А 28 березня понтифік має намір відслужити месу у в'язниці для неповнолітніх в Римі. Втім, меса в місцях позбавлення волі не стане чимось новим для понтифіка: ще до обрання Папою Римським аргентинський кардинал Хорхе Маріо Бергольо часто проводив служби у в'язницях і лікарнях Буенос-Айреса.

Джерело: NEWSru.com