На зустрічі вони погодилися з необхідністю відтворити атмосферу діалогу в Україні та реалізації мирної угоди, щоб припинити боротьбу між українськими урядовими силами і проросійськими сепаратистами, заявив Ватикан, передає «Reuters»

Зустріч підкреслила, що Франциск все частіше використовує свою роль в дипломатичних цілях – особливо після його посередництва минулого року між Кубою та Сполученими Штатами, щоб відновити дипломатичні відносини після більш ніж півсторічної перерви.

Путін, якого відцуралася G7 за приєднання до Росії українського Криму, був прийнятий з почестями і регаліями у Ватикані.

Але аргентинський Папа, який, як правило, балакучий зі світовими лідерами, коли вони входять в його кабінет, здавався, жорстким і виключно формальним, коли він вітав Путіна з коротким «Willkommen» (вітання) німецькою мовою. Обидва мовчали, поки не вийшли журналісти.

Тон заяви Ватикану після зустрічі в середу теж був відповідним. Слово «сердечна», яке використовується майже в кожній заяві Ватикану про переговори Папи з світовим лідером, не з’явилося.

Як повідомляв «Вголос», Президент РФ Володимир Путін на годину запізнився на зустріч до Папи Римського Франциска.

Російські ЗМІ повідомили, що Папа Римський вручив Путіну медаль з ангелом-миротворцем.

Напередодні зустрічі Глава УГКЦ попросив Папу Франциска заступитися за українців перед Путіним.