Витік, що дістав назву «Райські папери», включає 13,4 млн документів, що здебільшого належать одній провідній компанії у офшорних фінансах, пише ВВС Україна.

Як свідчать документи, міністр торгівлі Дональда Трампа має частку в компанії, що працює із росіянами, які потрапили під санкції США.

Програма BBC Panorama увійшла до команди із майже 100 медіаорганізацій, що взялися за розслідування цих паперів.

Як і з минулорічним витоком, ці документи були отримані німецькою газетою Süddeutsche Zeitung, що скликала Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) для нагляду за ходом розслідувань.

Знахідки, оприлюднені у неділю, складають лише маленьку частину того, що ще розкриється упродовж тижня. Викриття стосуватимуться податків і фінансових оборудок сотень людей і компаній, чиї імена згадуються у отриманих документах.

Багато історій зосереджені на тому, як політики, транснаціональні корпорації, знаменитості і багатії використовують складні системи трастів, фондів і «компаній-одноденок», щоб захистити свої гроші від податківців чи сховати власні справи за завісою таємниці.

Переважна більшість транзакцій при цьому не містить будь-яких юридичних порушень.

Серед інших головних історій, оприлюднених у неділю:

Ключового радника канадського прем'єра пов'язали із офшорними схемами, які можуть коштувати країні мільйони доларів податків. Це загрожує поставити Джастіна Трюдо у незручне становище, адже сам прем'єр виступає за закриття безподаткових офшорних зон.

Лорд Ешкрофт, колишній заступник голови Консервативної партії Британії і її значний фінансовий донор, міг ігнорувати правила того, як здійснювалися його офшорні інвестиції. Інші документи вказують на те, що він, будучи членом Палати лордів, зберіг свій статус нерезидента Британії, попри повідомлення про те, що він став постійним резидентом - платником податків у Британії.

Питання щодо фінансування основного пакету акцій футбольного клубу «Евертон».

Інші медіаорганізації висвітлюватимуть і інші сторони історії, пов'язані з їхніми регіонами.

«Райські документи» показують, що близько 10 млн фунтів (13 млн доларів) із приватних статків королеви Єлизавети ІІ інвестовані у офшори.

Їх у фонди на Кайманових островах і на Бермудах вкладало Герцогство Ланкастерське, що забезпечує королеву прибутками і керує інвестиціями у межах її приватної власності у 500 млн фунтів стерлінгів.

У цих інвестиціях немає нічого незаконного, як і немає жодних свідчень, що королева не платить податків. Проте може постати питання, чи варто монарху інвестувати у офшори.

Незначні інвестиції виявили у лізингову компанію BrightHouse, яку звинувачували у наживанні на бідних, а також компанію Threshers - мережу британських магазинів, що збанкрутувала, заборгувавши 17,5 млн фунтів податків і залишивши без роботи 6 тисяч людей.

Герцогство заявило, що воно не причетне до рішень, зроблених фондами, і немає жодних свідчень того, що королева також мала будь-які відомості про окремі інвестиції, зроблені від її імені.

Герцогство також раніше заявляло, що приділяє «постійну увагу будь-яким діям чи упущенням, які можуть негативно вплинути на репутацію» королеви, яка, заявили там, має «великий інтерес» у своїх статках.