Президент Володимир Зеленський відмовився визнати перемогу мера Дніпра Бориса Філатова у парі щодо ремонту Центрального мосту.

Про це повідомляє LB.ua.

Два місяці тому президент Зеленський та мер Дніпра Філатов побилися об заклад, що якщо міст не буде відремонтовано до 14 вересня, то мер піде у відставку.

Минулого тижня Філатов продемонстрував відремонтований міст та похвалився, що виграв суперечку.

Однак президент, який сьогодні відвідав Дніпро, залишився незадоволений результатом. Він запитав, чому міст досі не введений в експлуатацію, на що Філатов відповів, що така процедура не передбачена.

"Є проєкт. Як підтверджує сам проєктант, проєкт виконаний. Всі роботи виконані, на аварійність моста це не впливає. Тобто все, що в проєкті, ми зробили. Звичайно, можна було зробити міст розвідний або кришталевий... Це капітальний ремонт, а не реконструкція. За капітальним ремонтом в Києві чотири мости ремонтуються і на них є рух. Точно так само, коли ми ремонтували міст, по ньому теж був рух. Але ми з вами укладали парі на те, що ми повинні відкрити міст. Ми відкрили міст", - сказав мер.

"А можна давати людям їздити? Це безпечно?" - запитав Зеленський. Мер запевнив, що безпечно.

"Якщо [глава Офісу президента] Андрій [Богдан] захоче закрити міст, він може його закрити. Але тоді...", - розвів руками Філатов.

Богдан, який стояв поруч, запропонував послухати начальника СБУ Андрія Олійника.

"Ми займаємося критичною інфраструктурою, до якої належить зазначений стратегічний міст, що з'єднує правий берег з лівим. За нашими даними, [в ньому] є приховані дефекти - тріщини бетону", - відповів він.

Мостом залишився незадоволений і ректор Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Микола Савицький.

"Міст здали, але є серйозні питання. Несучі конструкції - їх стан невідомий. Небезпека в тому, що залізобетонні конструкції прогонових будівель мостів укріплені попередньо напруженою арматурою, яка схильна до корозійного розтріскування. Це як гітарна струна - в будь-який момент може тріснути. В якому стані шар, що захищає цю арматуру, на жаль, невідомо. За нашими даними, попередній ремонтний шар був повністю демонтований. Це погано", - розповів він.

Зеленський відмовився визнати перемогу Філатова, зазначивши, що парі триває.

"Є нормальна новина і не дуже. Не дуже з того, що я бачу, зараз виходять якісь розбірки між мером і Службою безпеки. Хтось не розуміє якість моста, хтось підтверджує, що все здано і можна їздити. Я думаю так: міст зроблений в терміни, але якість ми не можемо підтвердити... Люди їздять? Їздять. Тобто міст відкритий. Але якщо там є якісь помилки і хтось там провалиться?" - сказав він.

"Парі триває", - підсумував Зеленський.

Філатов у відповідь висловив сподівання, що Центральний міст не почне "пахнути Грибовицьким звалищем", маючи на увазі методи боротьби з мером Львова Андрієм Садовим.

Нагадаємо, президент на тролейбусі вирушив інспектувати відремонтований міст у Дніпрі.