У четвер, 24 жовтня, парламент Німеччини відхилив пропозиції «Лівої партії» і партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН) про скасування санкцій проти Росії.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на DW.

Проект «лівих» називався «Ослаблення напруженості з Росією - ні продовженню санкцій проти Росії». Всі партії проголосували проти нього проголосували всі партії. А представники АдН утрималися.

Також документ АдН під назвою «За нову політику щодо Росії - співпраця замість конфронтації» був відхилений.

Обидві ініціативи супроводжувалися негативною рекомендацією комітету у закордонних справах Бундестагу.

У своєму документі «Ліва партія» закликала німецький уряд провести роботу з ЄС для зняття економічних санкцій проти Росії, «оскільки вони не є ні ефективними, ні економічно значущими, і швидше викликають проблеми, ніж вирішують їх».

Праві популісти АдН зажадали від уряду проводити в Євросоюзі роботу щодо скасування всіх санкцій проти Росії.

АдН вважає, що санкційна політика ЄС щодо РФ провалилася, а участь Німеччини в режимі санкцій ЄС від початку не відповідала її інтересам.

Іншою вимогою було відновлення російської участі в різних міжнародних форматах діалогу, з яких Росія була виключена після анексії Криму і початку військових дій на сході України.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив, що санкції проти Туреччини через військову операцію в Сирії були зняті.