Про це йдеться у зверненні Львівської обласної ради до Верховної Ради України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі щодо антидержавної політики в ефірі окремих телевізійних мовників, ухваленому під час сесії облради сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Як зазначають у своєму зверненні депутати, інформаційний простір України перенасичено низькопробними російськими серіалами та фільмами, російськомовними гламурними журналами й жовтими газетами, шансонами і кобзонами. Вони пропагують кримінальну романтику, прославляють радянський період, російську армію та силові структури. І водночас паплюжать українську мову та культуру, фальсифікують історію.

У книгарнях України можна вільно придбати книжки ідеологів «русского мира», літературу, яка свідомо перекручує уявлення про українські визвольні змагання ХХ століття та українських національних героїв.

«Навіть під час неприкритої військової агресії Росії проти України окремі телевізійні мовники ніяк не змінювали ефірного мовлення, фактично прославляючи армію окупантів та поширюючи актиукраїнську інформаційну істерію. А участь у передачах цих каналів беруть особи, яких за антиукраїнську позицію оголошено в Україні та інших державах персонами нон ґрата. Отже, власники й менеджмент цих ЗМІ прямо порушують українське законодавство, вчиняють дії, спрямовані проти українського народу, Української Держави та її безпеки», – наголошують обласні обранці.

Зважаючи на таку ситуацію, обласна рада звернулася до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі з вимогою належно виконувати свої повноваження, відстежувати реальне виконання ліцензій на право мовлення, а також негайно дати правову оцінку та накласти відповідні стягнення на телевізійних мовників, які відверто здійснюють антиукраїнську пропаганду.