«За» проголосували 252 депутати із 262-х присутніх у залі. 

Автором законопроекту №2664 став депутат Роман Князевич.

Прийнятим документом внесено численні зміни до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Зміни стосуються майже всіх етапів виборчого процесу.

Як повідомляє УНН, закон передбачає, що ВР зобов’язана призначити дострокові вибори міського голови, міської ради, сільського, селищного голови не пізніше, ніж через 90 днів, якщо відповідне рішення буде ухвалене.

Зміни до законодавчого документу також дозволяють самовисування на виборах мера. Натомість забороняється іноземним громадянам висувати свої кандидатури у мери, депутатів міських рад представникам центральних органів партій, а також брати участь в агітації.

У законопроекті також пропонується заборонити платити виборцям за агітацію того чи іншого кандидата, чи партії за рахунок коштів виборчого фонду.

Пропонується також вирішити питання щодо створення районних виборчих комісій у місті Києві.

Також документом дозволено брати участь у виборах спостерігачам від міжнародних організацій, а також спостерігачам від місцевих організацій та від кандидатів. Однак пропонується надати право відповідній ДВК ухвалювати вмотивоване рішення щодо видалення присутніх на засіданні, які не є членами ДВК.

Як писав «Вголос», з 1 вересня в Україні найімовірніше розпочнеться виборча кампанія із виборів депутатів обласних, районних, міських, селищних та сільських рад. 35 мільйонів виборців повинні будуть обрати майже 300 тисяч депутатів місцевих рад, 460 міських голів, 783 голів селищних рад та 10 279 сільських голів.