Ініціатором створення такої слідчої комісії виступив нардеп від фракції Партії регіонів Володимир Олійник.

Згідно з проектом постанови, основним завданням цієї ТСК буде розслідування висвітлених у ЗМІ фактів тиску та погроз на адресу суддів Європейського суду з прав людини з боку лідера опозиції Юлії Тимошенко.

До складу цієї комісії мають увійти 9 нардепів. Очолить її, відповідно до проекту постанови, представник Партії регіонів, його заступником буде представник КПУ. Ще сім членів комісії будуть партійно представлені так: три нардепи від Партії регіонів, два – від «Батьківщини», по одному від УДАРу і «Свободи».

В пояснювальній записці до проекту постанови Володимир Олійник інформує, що 10 січня цього року в інтернет-виданні «Обозреватель» з посиланням на інформаційні джерела у Чехії було розміщено аудіозапис, в якому особи, голоси яких схожі на лідера опозиції Ю.Тимошенко та її чоловіка, обговорювали ситуацію, що склалася навколо розгляду скарги Ю.Тимошенко у Європейському суді з прав людини.

«У розповсюджених матеріалах Ю.Тимошенко повідомляє про факти тиску на суддю Європейського суду з прав людини від України Г.Юдківську, а також про те, що Ю.Тимошенко у й подальшому будуть вживатися заходи, спрямовані на звільнення Г.Юдківської з займаної посади через відмову вчинити певні процесуальні дії на користь Ю.Тимошенко. При цьому лідер опозиції використовує по відношенню до судді Європейського суду з прав людини такі слова як: «ми попрацюємо з цим питанням», «вона ще відкашляє», «вона ... не буде суддею у Європейському суді», «ми вирішили, як ми будемо діяти», «вона забуде, що таке бути суддею Європейського суду з такими життєвими стандартами, не доросла ще морально», – розповідає нардеп.

Водночас він наголошує, що будь-який вплив на суддів Європейського суду з прав людини, особливо особою, справа щодо якої знаходиться у процесі судового розгляду, є таким, що підриває загальноприйняті європейською спільнотою засади та принципи функціонування суду як інституції, покликаної забезпечити безсторонній та неупереджений розгляд справ.

Тому, на думку Володимира Олійника, розповсюджені у засобах масової інформації факти тиску та погроз на адресу суддів Європейського суду з прав людини з боку лідера опозиції Ю.Тимошенко потребують детального та об’єктивного розслідування Верховною Радою України.