Мандат, який просив уряд, діятиме протягом року. Це рішення не зобов’язує Туреччину посилати війська в Сирію й Ірак, але дозволяє це робити, передає «Радіо Свобода».

Анкара поки що не давала зрозуміти, яким чином підтримуватиме коаліцію під проводом США проти бойовиків «Ісламської держави», але президент Реджеп Таїп Ердоган виступив за створення буферної безполітної зони в Сирії біля турецького кордону для гарантування безпеки.

Тим часом, за повідомленнями, у розташованому неподалік кордону з Туреччиною сирійському місті Кобані активізувалися бойові дії між бойовиками угруповання «Ісламська держава» і бійцями курдського ополчення. Вашингтон заявив, що посланець США, який відповідає за створення міжнародної коаліції для боротьби з бойовиками «Ісламської держави» незабаром відвідає Туреччину.

Ісламістське угруповання «Ісламська держава» разом із союзниками захопило значні території на півночі і заході Іраку і в сусідній північно-східній Сирії. На захоплених ними територіях силою запроваджується радикальна версія сунітської течії ісламу й чиняться тяжкі порушення прав людини. США допомагають урядові Іраку боротися з угрупованням,завдаючи по його позиціях повітряні удари

24 вересня Нідерланди також оголосили, що приєднуються до операції проти «Ісламської держави». 

Великобританія, Бельгія і Данія долучилися до американської антитерористичної коаліції 26 вересня