У минулий вівторок документ вже був — також одноголосно — узгоджений Палатою громад (нижньою палатою). Тим самим розгляд його в парламенті королівства завершився.

При цьому деякі члени Палати лордів виступили під час дебатів у середу з критикою сформованого положення. Вони вказали на те, що повноваження передаються в умовах, коли, як і раніше «невідомі питання, дата, параметри витрат на проведення референдуму і навіть те, кому на ньому буде дозволено голосувати».

Втім, як уточнили політичні оглядачі, такі аспекти плебісциту, як формулювання питання для голосування, його дата і правила проведення кампанії, після передачі права провести референдум мають бути визначені у законопроекті, внесеному з боку уряду першого міністра Шотландії Алекса Селмонда. Влада регіону хоче організувати голосування з питання незалежності восени наступного року.

Як зазначають в британському кабінеті міністрів, затверджений обома палатами парламенту урядовий указ дозволить провести «законний, чесний і вирішальний» референдум. Його принципи було закладено в Единбурзькій угоді, підписаній в минулому році Селмондом і прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном.

Офіційна передача повноважень на проведення референдуму про незалежність шотландському парламенту означає завершення дискусій щодо параметрів процесу волевиявлення і дозволить розпочати «великі дебати» по суті про те, чи може Шотландія зараз відокремитися від решти Великобританії, вважає британський міністр у справах Шотландії Майкл Мур.

«Визначення долі Шотландії у складі Сполученого Королівства стане найважливішим рішенням у житті, яке ми приймемо, як шотландці», — підкреслив Мур.

Тепер узгоджений парламентом указ переданий в Таємну Раду — формальний орган радників британської королеви, до якого входять найстаріші політичні фігури країни, для остаточного затвердження.

Джерело: ИТАР-ТАСС