Економічні втрати від блекауту у Венесуелі становлять $1,6 млрд, заявив голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо, який запропонував оголосити надзвичайний стан із 11 березня.

Про це повідомляє УНІАН.

Парламент Венесуели, Національна асамблея, має зібратися 11 березня на екстрене засідання і проголосувати за запровадження в країні надзвичайного стану у зв’язку із ситуацією в енергетиці. Про це 10 березня на прес-конференції в Каракасі заявив спікер парламенту Хуан Гуайдо, який проголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. Головні тези свого звернення він розмістив у Facebook.

Незначна аварія на гідроелектростанції “Гурі” перетворилася на національну катастрофу, причиною якої стали крадіжки інвестицій в енергетичну галузь і неграмотне керівництво – 80% країни залежало від потужностей однієї ГЕС, підкреслив Гуайдо.

За його даними, протягом 72 годин, що минули з моменту вимкнення електроенергії, 15 пацієнтів у клініках померли через неможливість надати їм допомогу. 15 тис. хворих, яким потрібен діаліз, наражаються на величезний ризик, зазначив політик. Економічні втрати від блекауту Гуайдо оцінив у розмірі $1,6 млрд. Він повідомив, що зв’язався з фахівцями з Німеччини, Бразилії, Японії та Колумбії, які могли б допомогти Венесуелі подолати кризу в енергетиці.