За законопроект про внесення змін до Конституції України в цілому проголосувало 310 з 350, зареєстрованих у залі в понеділок. Проти висловилися 15 парламентаріїв, передає «Інтерфакс-Україна».

За таке рішення Партія регіонів віддала 180 голосів, БЮТ-Батьківщина - 7, НУ-НС - 41, КПУ - 25, Народна партія - 20, позафракційні депутати - 37.

Відразу ж після голосування голова Верховної Ради України Володимир Литвин оголосив перерву на 30 хвилин для проведення консультацій.

Як повідомлялося, 19 листопада парламент попередньо схвалив зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових президентських і парламентських виборів.

Законом уніфікуються терміни повноважень державних органів влади та органів місцевого самоврядування, які будуть становити 5 років. Також встановлюється, що чергові вибори президента будуть проводитися в останню неділю 5-го року повноважень глави держави, а вибори до Верховної Ради та місцевих рад - в останню неділю жовтня 5-го року їх повноважень.

Перехідними положеннями закону встановлюється, що наступні вибори Верховної Ради пройдуть в жовтні 2012 року, а наступні вибори президента - в березні 2015 року.

Крім того, законом встановлюється, що органи влади, обрані на позачергових виборах обираються на строк повноважень до проведення чергових виборів відповідних органів влади, тобто місцеві ради або мери міст, обрані на позачергових виборах, не будуть обиратися на 5-річний термін, а лише на термін до чергових виборів.

Закон також передбачає, що "чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів, проходять в останню неділю жовтня 5-го року повноважень відповідної ради, або відповідного голови, обраних на чергових виборах".