На засіданні 27 грудня комітет затвердив рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити за основу цей проект закону, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект має на меті запровадження в Україні інституту священнослужителів-капеланів в органах та установах пенітенціарної системи для здійснення душпастирської опіки серед арештованих і засуджених.

Автор проекту Юрій Мірошниченко пропонує доповнити Кримінально-виконавчий кодекс статтею 128-1 «Організація душпастирської опіки засуджених». Також передбачають надати особам, узятим під варту, право на душпастирську опіку, виклавши в новій редакції статті 9 та 12 Закону «Про попереднє ув'язнення».

Крім того, пропонують зобов'язати керівний склад органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України сприяти проведенню священнослужителями (капеланами) заходів душпастирської опіки з персоналом, доповнивши статтю 23 Закону «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» відповідним приписом.

Як зазначено на парламентському порталі, члени комітету підтримали законопроект за умови зміни в його назві – замість слова «капелан» використовувати термін «душпастир».

Під час дискусії народні депутати аргументували цю пропозицію тим, що капелани виконують свою діяльність у Збройних силах. На їхню думку, в цьому випадку діяльність священиків варто розглядати ширше, саме як душпастирську, пише Інститут релігійної свободи.