Їх розгляд відбувався у закритому режимі, інформує прес-служба ВРУ.

Крім того, члени Комітету обговорили проект закону про внесення змін до Закону "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України".

Законопроектом (реєстр. №4432) пропонується прийняти нову редакцію Закону "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України".

На засіданні Комітету зазначалося, що метою проекту є оптимізація системи центральних органів виконавчої влади, а також врегулювання питань статусу Держспецзв'язку, конкретизація її завдань і повноважень.

Зокрема, пропонується нормативно врегулювати норми щодо організації діяльності у сфері урядового фельд'єгерського зв'язку і визначити Головне управління урядового фельд'єгерського зв'язку складовою частиною Держспецзв'язку; забезпечити урядовим фельд'єгерським зв'язком Президента України, Голову Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, державні органи, органи місцевого самоврядування, органи військового управління та дипломатичних установ України за кордоном.

Проектом також передбачається врегулювати питання забезпечення готовності до функціонування телекомунікаційних мереж загального користування в умовах надзвичайного стану та в особливий період; переведення мереж зв'язку на відповідний режим роботи, а також здійснення державного управління та підтримку розвитку загальнодоступних телекомунікаційних послуг, що особливо важливо у зв'язку з приватизацією ПАТ "Укртелеком".

Законопроектом пропонується встановити, що комплектування Держспецзв'язку військовослужбовцями і проходження ними військової служби здійснюватиметься на підставі Закону "Про військовий обов'язок і військову службу".

У цей закон передбачається внести відповідні зміни.

Члени Комітету рекомендують Верховній Раді прийняти законопроект в цілому за умови врахування зауважень Науково-експертного управління.