Як повідомила Вголосу прес-служба народного депутата Романа Ілика, зокрема, йшлося про діяльність підприємств, які за результатами державних тендерів постачають вакцини для імунопрофілактики населення.

«Через недостатній контроль держави за виробництвом вакцин та здійсненням імунопрофілактики, чимало батьків відмовляються робити щеплення дітям. В усьому світі відомо, що найкращим видом лікування є профілактика. В Україні ж негативне ставлення до щеплень стало результатом повідомлень у ЗМІ про летальні випадки після вакцинації», – заявив перший заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров’я Роман Ілик.

За словами народного депутата, підприємства, у яких держава закуповує вакцини, повинні відповідати усім вимогам щодо виготовлення безпечної та якісної вакцини, а зразки вакцин - проходити незалежну експертизу в Україні, а в окремих випадках і в Європі.

«Інформація, яка надходить з регіонів щодо наявності післявакцинальних реакцій та ускладнень, також свідчить про проблеми з якістю вакцин. Сьогодні діяльність переможців так званих тендерів викликає сумніви», – каже парламентар.

Він повідомив, що особливо значним є зростання захворюваності на кір – якщо у 2011 році показник захворюваності на 100 тис. населення становив 2,91, то у 2012 – 27,43 (!), хоча схожа тенденція спостерігається і в інших країнах Європи.

«Усі державні інституції України повинні працювати на те, аби повернути довіру до вакцинації та здійснювати її на належному рівні. Сьогодні контроль безпеки та якості вакцини, контроль за ввезенням та при реєстрація здійснює виключно одна установа – Міністерство охорони здоров’я. Це й створює передумови для неефективного використання бюджетних коштів, зловживань та корупційної складової», – каже Роман Ілик.

Загалом на вакцинацію у 2012 році було виділено 303 млн грн.

«У нас є чимало запитань щодо ефективності використання цих коштів», – зауважив народний депутат.

Також на першому засіданні було затверджено план роботи Комітету на перше півріччя 2013 року та створено 8 підкомітетів за різними напрямками медичних галузей.