Таку думку він висловив в ефірі радіо «Вголос» у програмі «Наголос з Наталією Струк».

 

Руслан Кошулинський нагадав, що ще в лютому 2013 року «свободівці» Олег Тягнибок, Михайло Головко та Олексій Кайда зареєстрували проект Закону №1248 «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування». Суть документа полягала в тому, що у тримісячний термін власники офшорів зобов'язані перереєструвати свої підприємства в Україні. Виведені раніше кошти повертають за таким принципом: 50% сплачують до державного бюджету, 50% вкладають у підприємства всередині країни. Якщо за цей період підприємець відмовився виконати такі умови, його власність на території України переходить державі.

«Це було за часів Януковича, тож не дивно, що він навіть не дійшов до сесійної зали. Ми активно почали його пропагувати вже після Революції гідності, зверталися до наших партнерів по Майдану із пропозицією повернути офшорні кошти державі. Як відомо з відкритих джерел, за 10 років (2004-2013) з України за кордон вивели більше ніж 116 млрд доларів. Нині Україна з простягнутою рукою просить в МВФ близько 4 мільярдів і готова на все заради цих коштів. А могли ж повернути гроші, щоб вони працювали на економіку країни», – відзначив «свободівець».

Він додав, що чинна влада теж не підтримає законопроект №1248, а «буде замилювати людям очі чимось на кшталт податку на війну».

«Деофшоризація, яку задекларував Президент Порошенко, на мою думку, не діятиме. Представники теперішньої влади із цим працюють, вони реалізувалися в системі, яка вже давно діє. Невже вони погодяться зменшувати свої статки? Навряд», – сказав націоналіст.

«На жаль, мушу констатувати, що ця влада називається «партією посередника», «партія грошей». Тобто за часів Януковича посередник Янукович був васалом Росії, то партія нинішньої влади є представником МВФу. Вони представляють інтереси не українців, а Міжнародного валютного фонду», – додав він.