Кандидатів у народні депутати від партії "Голос" в одномандатних округах Тараса Шкітера і Євгена Кугука виключено з виборчого списку.

Про це повідомляє пресслужба партії.

"Підставою для рішення стала отримана від ЗМІ та громадськості інформація про невідповідність попередньої політичної діяльності кандидатів критеріям партії", - йдеться у повідомленні.

У "Голосі" наголосили, що журналісти руху "Чесно" надали докази того, що кандидат в окрузі №22 у Волинській області Тарас Шкітер був пов'язаний із діяльністю партії "Український вибір" Віктора Медведчука в Луцьку.

Водночас прізвище кандидата від "Голосу" в київському окрузі №217 Євгена Кугука активісти знайшли у списках партії "Опозиційний блок" на позачергових парламентських виборах 2014 року.

Ці факти суперечать принципам, якими "Голос" керується під час вибору всіх без винятку кандидатів, наголосили в партії.

"Є червоні лінії, які ми не перетнемо. Зокрема, це - приналежність до проросійських сил або співпраця з ними. Для нас це неприйнятно. Ми виступаємо за європейське майбутнє України, а ці люди схилялися до зворотного вектора", - сказала антикорупційна активістка Олександра Устінова.

У пресслужбі політсили також звернули увагу на те, що серед кандидатів у народні депутати від партії «Голос» немає нікого, хто підпадає під люстрацію, співпрацював із режимом Януковича, компартією, спецслужбами тоталітарних режимів, сепаратистами та проросійськими силами, хто має громадянство чи економічні інтереси у країні-агресора.

"Нема і тих, хто протидіяв Революції гідності чи не визнавав факт російської агресії та непорушність територіальної цілісності України", - підкреслили в партії.

Нагадаємо, що раніше у Вакарчука розказали, як обирали кандидатів у список партії "Голос".