"Швидше за все, мова не йде про утворення блоку УНП-НРУ-ПРП+Тимошенко, а йдуть "показові виступи" щодо теоретичної імовірності такого блоку", - так глава Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній прокоментував звернення цих партій до НСНУ з пропозицію  про утворення спільного блоку.

 
Він відзначив, що це можна назвати або "грою м'язами", або "політичним шантажем". "Фактично це є неприхованим ультиматумом з боку Тимошенко щодо її амбіцій очолити загальний блок ющенковцев, а з боку "менших братів" (УНП, НРУ,ПРП) - бути гідно там репрезентованими, а не влитися за принципом індивідуального входження в НСНУ, як це запропоновано схемою Безсмертного", - сказав Доній.

Він вважає, что партія влади НСНУ на чолі з Ющенко програє Тимошенко в цій "палацовій" війні за будь-якого сценарію. "Або Тимошенко очолює загальний список НСНУ-"Батьківщина"-УНП-НРУ-ПРП, і тоді для населення країни це уже її персональний список, а не список Ющенка, відповідно вона уже має право бути "лідером нації". Або, якщо НСНУ з Безсмертним, Порошенком, Мартиненком (і десь за їхніми спинами негласно і Ющенком) пручаються і не йдуть на таку схему, то Тимошенко демонструє, що вона може піти на вибори окремо від НСНУ, але разом з додатковими союзниками(УНП-ПРП-НРУ) і, найімовірніше , у конкурентній боротьбі перемогти партію Ющенка НСНУ", - відзначив Доній.

За його словами, "поки що для Ющенка і НСНУ ситуація неприваблива, і тепер їм потрібно думати над можливо новим проектом, чи новою конфігурацією, щоб остаточно не втратити ініціативи, а значить і -  в перспективі - реальну владу".

Glavred