Таку думку Андрій Парубій висловив під час круглого столу, присвяченому розвиткові вищої освіти в Україні, передає кореспондент Вголосу.

Нардеп зазначив, що партії, представники яких розробили альтернативний проект закону «Про вищу освіту» (Свобода, Удар, Фронт змін, Батьківщина – Вголос), сьогодні є у меншості в парламенті, тому існує ймовірність, що буде прийнятий документ провладних депутатів.

«Сьогодні ми не маємо більшості, а отже законопроект Ківалова-Калетніка-Сороки може бути прийнятий. Ми не можемо цьому протистояти, тому зараз у Комітеті з питань освіти і науки намагаємось максимально відтягти час потрапляння цього документа у порядок денний сесії ВРУ», – пояснив нардеп.

Він додав, що зараз міністр освіти та науки Дмитро Табачник готує «інформаційний та адміністративний ґрунт» для прийняття проекту закону №1187.

«Табачник проводить збори ректорів ВНЗ України, на яких переконує керівників ВиШів, що необхідно підтримувати саме законопроект Ківалова-Калетніка-Сороки. Нечистоплотні ректори можуть погодитись із міністром, адже після введення незалежного тестування, вони втратили можливість наживатися під час вступу. Проект закону №1187 дозволяє університетам проводити вступні іспити, визначати окремі умови вступу», – пояснив Андрій Парубій.

Він додав, що може настати час, коли Дмитро Табачник надасть ВРУ заяву про підтримку Закону «Про вищу освіту» Ківалова-Калетніка-Сороки, підписану великою частиною керівників ВНЗ України. Тому, на думку нардепа, дуже важливо, аби громада Львівщини чинила чіткий спротив цьому документові.

Як писав Вголос, міністр освіти та наук України Дмитро Табачник пропонує створити робочу групу з авторів трьох законопроектів про вищу освіту, яка має поєднати кращі норми з усіх запропонованих варіантів.